Nový model Tatry míří i na západoevropské trhy | E15.cz

Nový model Tatry míří i na západoevropské trhy

Tatra Phoenix
Tatra Phoenix
• 
ZDROJ: Tatra

bru

Share on Facebook Messenger
Kopřivnická automobilka Tatra dnes na svém webu představila nový model s příznačným názvem Phoenix, který by měl značku přivést zpět k životu. Vůz vzešel ze spolupráce s nizozemskou automobilkou DAF.

S Phoenixem přichází odklon automobilky od vlastních vzduchem chlazených motorů, vůz budou pohánět výhradně motory Paccar z koncernu DAF. Od nového partnera si Tatra také vypůjčí kabiny řidiče. Převodovky dodá německý specialista ZF. „Primárně jde ale o vůz značky Tatra. Vývoj i výroba jsou naše. Od společnosti DAF nakupujeme některé komponenty,“ uvedl pro ČTK šéf marketingu společnosti Tatra Martin Najzr.

Svůj poslední vůz automobilka veřejně představí v nejbližších týdnech, v úvahu připadá buď brněnský strojírenský veletrh, nebo dny NATO v Ostravě.

Nový vůz míří především do terénu, tedy do stavebnictví, lesnictví a dalších průmyslových odvětví. Ve vstupu na nové trhy by automobilce měla pomoct dealerská síť DAFu. Nyní totiž kopřivnická automobilka nemá své zastoupení v celé západní Evropě, chybí jí například zastoupení v zemích Beneluxu, na Pyrenejském poloostrově či ve Skandinávii.

Tatra Phoenix Autor: Tatra
Tatra Phoenix bude k dispozici ve třech podvozkových variantách

Tatra Phoenix dosáhne elektronicky omezené rychlosti 85 km/h, přední nájezdový úhel dosahuje 35 stupňu, zadní pak 31 stupňů. Phoenix se v produkci automobilky kryje s modelem Terrno, který vychází z téměř třicet let starého typu 815. Kromě toho ještě výrobce nabízí menší vůz řady 810 a kapotový sklápěč Jamal.

Kabina Tatry převzatá od partnerského DAFu. Autor: Tatra
Kabina Tatry převzatá od partnerského DAFu

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.