O2 bude brát internet i od Radiokomunikací. Chce do nedostupných oblastí | E15.cz

O2 bude brát internet i od Radiokomunikací. Chce do nedostupných oblastí

O2 bude brát internet i od Radiokomunikací. Chce do nedostupných oblastí
ilustrační foto, O2
• 
ZDROJ: O2

ČTK

Operátor O2 si bude část internetového připojení pro firemní zákazníky kupovat od Českých Radiokomunikací. Zatím se firma spoléhala pouze na sesterskou společnost CETIN, která se od O2 v červnu oddělila. Služby Českých Radiokomunikací chce využívat zejména v lokalitách, kde CETIN nemá infrastrukturu. České Radiokomunikace budou O2 dodávat datové linky pro služby korporátním zákazníkům. Smlouvy s dalšími partnery jsou podle O2 v jednání.

„Pro partnerství si vybíráme takové společnosti, které mají vybudovaný velkoobchodní prodej a na vlastní infrastruktuře jsou schopny dodávat služby v kvalitě požadované nejen námi, ale našimi zákazníky. Do budoucna chceme využívat významnou část konektivity od jiných poskytovatelů, než je společnost CETIN,“ uvedl generální ředitel O2 Tomáš Budník. Společnost podle něj může při výběru svého dodavatele zároveň zohlednit i kritérium ceny a kvality.

O2 se přes spolupráci s alternativními poskytovateli chce stát flexibilnější společností a zpřístupnit tak nabídku svých datových a komunikačních služeb novým zákazníkům. Majoritním vlastníkem O2 je s podílem 84 procent investiční skupina PPF. Ta zároveň vlastní i majoritu v CETIN, který provozuje fixní i mobilní sítě a datová centra oddělená od O2.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!