Očima E15: Roboti jsou všude. Tančí, bubnují, radí a vaří kávu. Podívejte se do centra budoucnosti | E15.cz

Vše o gastro byznysu

Vše o gastro byznysu

Očima E15: Roboti jsou všude. Tančí, bubnují, radí a vaří kávu. Podívejte se do centra budoucnosti

Michal Nosek

Partnerskou zemí letošní hannoverské technologické přehlídky je Japonsko. Na ploše 7200 metrů čtverečních zde prostřednictvím své obchodní komory představuje technologie 118 nejvyspělejších podniků. Budoucnost světa v jejich pojetí získává jasné obrysy: vývoj patří robotům.

Japonci pojali svoji účast na CeBitu ve velkém stylu, a představují svět blízké budoucnosti, svět kdy řadu tradičních prací převezmou roboti, někteří v humanoidní podobě.

Kávu u stánku připraví a podává robotická ruka. Robot jak ze Stopařova průvodce po galaxii vysvětluje, jak nastavit parametry bankovního účtu pro konkrétní situaci, k posezení zvou autonomní vozy. To představují Japonci a další technologické velmoci na CeBitu.

Podívejte se, co všechno dnes dokážou roboti:

CeBit 2017

Mařík: Pozor lidstvo, abys s inteligentními roboty nezašlo příliš daleko

Technologie se ve zvýšené míře uplatní ve všech oborech. Co bylo dříve výsadou videoher, se rychle přenáší do reálného života. Od medicíny, přes architekturu a design po lékařství.

Stranou nezůstává ani zemědělství. Místo traktoristy bude zemědělské stroje navádět dron a systém, který dokonale naplánuje, zkontroluje a vyhodnotí veškeré polní práce. Humanoidi s kamerovým systémem mají najít uplatnění i u policie a v řadě dalších oborů.

Dosud výhradně lidské oblasti se mění v chladnou arénu robotů. Trhy na to sází

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!