Online supermarket Rohlik.cz: Makro už má, teď sahá i po Sklizeno | E15.cz

Online supermarket Rohlik.cz: Makro už má, teď sahá i po Sklizeno

Online supermarket Rohlik.cz: Makro už má, teď sahá i po Sklizeno
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Mladá fronta

dnv

Internetový podnikatel Tomáš Čupr a investoři ze skupin Miton a Enern jsou po Makru těsně před uzavřením smlouvy s dalším strategickým dodavatelem. Jejich internetový supermarket Rohlik.cz bude dodávat zboží také ze sítě farmářských prodejen Sklizeno, potvrdil Čupr.

Mimo jiné právě prodejem farmářských produktů od Sklizeno.cz se chce tento projekt odlišit od Teska, které v internetovém prodeji potravin zatím v Česku pokročilo nejdále.

„On-line trh s potravinami má potenciál dorůst do padesáti miliard korun ročně, a to relativně brzy,“ uvedl Čupr k nově se formujícímu trhu. Jeho firma má ambici si z něj ukrojit desítky procent.

Na začátku příštího roku plánuje Rohlik.cz expanzi do dalších větších měst. Už ve druhé polovině roku 2015 chce zkusit rovněž zahraničí. Kromě střední a východní Evropy nevylučuje Čupr ani rozšíření byznysu na západ.

Projekt Rohlik.cz vlastní čtyři spolumajitelé. Čupr, Miton a Enern drží po třiceti procentech. Zbylých deset procent připadá na výkonného ředitele firmy Marka Sachu.

Autor: dnv
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!