Opilec střílel na konečné autobusu, nadýchal 3,98 promile | e15.cz

Opilec střílel na konečné autobusu, nadýchal 3,98 promile

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sedmačtyřicetiletý muž skončil na záchytce, v pondělí ho čeká soud. Pokud vystřízliví.

O tom, že nadměrná konzumace alkoholu se nevyplácí, může vyprávět sedmačtyřicetiletý muž z Brna. Poté, co střílel na konečné v brněnském Žebětíně, skončil v poutech.

„V sobotu večer si koupil láhev rumu a šel navštívit svou přítelkyni. Tam kromě rumu zkonzumoval ještě domácí slivovici i meruňkovici a pokusil se odjet domů. To, že odjel jinam než chtěl a dostal se do konfliktu se skupinou mladých lidí, si nepamatuje. Z alkoholem zastřených vzpomínek probleskly jen dva výstřely a probuzení na záchytce. Vzhledem k tomu, že nadýchal 3,89 promile alkoholu, se ani nelze divit,“ řekl brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Podle výpovědi svědků události na konečné v brněnském Žebětíně vulgárně vynadal skupině mladých lidí a své nadávky doprovodil dvěma výstřely. Poté dokonce na jednoho z mladíků zbraň namířil. Policisté na místě zajistili zbraň i muže, který vzápětí putoval na záchytku.

Po vystřízlivění ho včera v poledne ve zkráceném přípravném řízení vyslechli. Dnes by měl muž stanout před soudem, kde se bude zodpovídat z přečinu výtržnictví.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery