Otevření skateparku se blíží | E15.cz

Otevření skateparku se blíží

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Stavba skateparku v Berouně vrcholí. Slavnostní otevření naplánovalo vedení města na sobotu 7. listopadu.

Skutečnou oslavou nového sportoviště ve městě bude až na jaře vrcholná sportovní show.
„V sobotu 7. listopadu sice slavnostně přestřihneme pásku, ale žádné velké oslavy vzhledem k pokročilému podzimu nechystáme. Pokud bude vyloženě zima, ceremoniál přesuneme na neděli. Na jaře pak ve skateparku uspořádáme závody nejvyššího republikového významu s exhibicí,“ řekl místostarosta Berouna Tomáš Havel, podle něhož bude berounský skatepark patřit k nejlepším zařízením svého druhu v Česku.
Při projektování areálu byl architektům k ruce jeden z nejúspěšnějších skateboardistů české historie Tomáš Vintr z Berouna. Park by podle něj měl sloužit široké skupině uživatelů. Parametry areálu dají prostor dětem, začátečníkům i profesionálům. Plocha nezastřešeného, železobetonového skateparku bude čtyřicet krát dvacet metrů. Návrh projektu vypracovala firma Mystic Constructions, která ho také postavila. Firmu založili aktivní jezdci, z nichž někteří se účastní nejen Českého skateboardového poháru, ale také závodů světového poháru.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.