Palác v centru Prahy místo přestavby na hotel míří do dražby | E15.cz

Palác v centru Prahy místo přestavby na hotel míří do dražby

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Plány společnosti Ditrich na přeměnu památkově chráněného Schönkirchovského paláce v Praze u Národní třídy na luxusní pětihvězdičkový hotel vzaly asi definitivně za své. Nemovitost i se sousedním parkovištěm zastavená ve prospěch PPF banky totiž na základě rozhodnutí exekutora Juraje Podkonického míří do dražby. Vyvolávací cena činí 227,5 milionu korun. Vyplývá to z dražební vyhlášky.

Nákup parkoviště na rohu Národní třídy a Mikulandské ulice se před lety zapsal do historie jako obchod s nejdražší parcelou, jaká se kdy v Praze prodala. Za čtvereční metr tehdy společnost Ditrich zaplatila 243 000 korun. Do pozemku investovala celkem zhruba 200 milionů korun. Dalších 185 milionů korun zaplatila firma Ditrich Svazu průmyslu a dopravy za Schönkirchovský palác. Výsledná cena dražených nemovitostí je nyní podle dražební vyhlášky 341,2 milionu korun.

Podle původních plánů měla do Prahy přijít společnost Accor se značkou Sofitel. Do luxusního hotelu nabízejícího 170 pokojů chtěla investovat až 1,5 miliardy korun. Kvůli krizi, která přinesla mimo jiné nízkou obsazenost hotelů, od projektu upustila.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video