Parkoviště? Spíš bahenní aréna | E15.cz

Parkoviště? Spíš bahenní aréna

Rozbahněný prostor komplikuje parkování blízko centra Budějovic.

Kaluže a bláto. Parkoviště ve Staroměstské ulici se po každém dešti mění ve velkou bahenní arénu. Radnice však tvrdí: My za to nemůžeme.
Prostor, kam se vměstná asi čtyřicet aut, se nachází blízko centra mezi ulicemi Staroměstská a Jaroslava Haška. Jen část plochy kryje asfalt, zbytek zpevněný není. Aby parkoviště město udrželo alespoň v provizorním stavu, každoročně tam naváží asfaltovou drť – odpadní materiál, který plochu zpevní a vyrovná.
„Problém je v tom, že pozemek patří státu. Konkrétně úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových,“ říká Nataša Bláhová z českobudějovického odboru správy veřejných statků.
Zpevnit třeba dlažbou může radnice pozemek až ve chvíli, kdy se stane vlastníkem. Městské peníze mohou jít jen do městského majetku. „Až se přiblíží převod pozemku, budeme na prvním místě,“ upřesňuje Bláhová s tím, že Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových městu postupně pozemky předává. Kdy se dostane na Staroměstskou, ale nedokáže nikdo odhadnout.

Vedle vyroste nový dům

Řidiči tak budou muset dál vozit v kufru holínky, aby si nezašpinili obuv. „Je to tu skutečně hrozné. Už jsme se to pokoušeli urgovat. Jednou za půl roku to vysypou nějakým štěrkem a tím to končí. Na druhou stranu jsme rádi, že máme kde parkovat, místa tu chybí,“ popisuje čtyřiatřicetiletá grafička Helena Maříková.
Problém s auty se v této lokalitě ještě prohloubí. Jen pár metrů odtud je parkoviště pro více než sto aut, na kterém vyroste nový činžovní dům. „Už teď někdy objíždím blok kolem dokola a hledám volné místo i deset minut,“ říká muž, který bydlí ve Staroměstské.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.