Penta začíná s výstavbou obří kancelářské budovy u Florence | e15.cz

Penta začíná s výstavbou obří kancelářské budovy u Florence

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Investiční skupina Penta získala pro svůj projekt Florentinum na Praze 1 stavební povolení a začíná s jeho výstavbou. Jedna z největších kancelářských budov v hlavním městě nabídne 49 tisíc čtverečních metrů kanceláří. „Stavební práce budou zahájeny v přímé návaznosti na dokončení demoličních prací v druhé polovině března 2012. Plné zprovoznění budovy je plánováno na přelom třetího a čtvrtého čtvrtletí 2013,“ řekl Petr Palička, ředitel české realitní divize Penty.

Administrativní palác s obchodní pasáží, nádvořím a zahradou vyroste mezi ulicemi Na Florenci a Na Poříčí na místě komplexu bývalé České typografie (Rudého Práva), jehož demolice byla v únoru úspěšně dokončena. Bude největším administrativním komplexem v Praze i v ČR realizovaným v jedné etapě. Penta, jež projekt koupila v lednu 2010, do něj celkem investuje až 200 milionů eur (asi pět miliard korun). Přibližně pětinu plánované plochy si podle deníku E15 už dopředu pronajala poradenská společnost Ernst & Young.

Projekt největší samostatně stojící kancelářské budovy v České republice má od září 2011 prestižní certifikaci zelené budovy LEED GOLD. Získal vysoké hodnocení zejména za dostupnost městskou hromadnou dopravou, vytvoření nových městských prostor (náměstí a zahrady), úspory v energetické náročnosti a efektivní využití materiálů a minimalizaci odpadů při stavbě a během provozu budovy. Florentinum tak bude po dokončení výstavby podle navrženého projektu od Cigler Marani Architects oceněno certifikátem LEED GOLD pro realizované budovy.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery