Pivní skaut: minipivovaru HoppyDog začíná být vítkovická garáž malá | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Pivní skaut: minipivovaru HoppyDog začíná být vítkovická garáž malá

Vít Schmarc

Pivovar HoppyDog patří k malým, ale o to progresivnějším značkám, které se snaží oslovit milovníky moderních pivních stylů. V současné době provozuje pivní bar Psí kusy v centru Ostravy a k prodeji svých produktů využívá rostoucí síť pivoték.

Do vítkovické garáže, ve které má veškerou technologii, se pivovar sotva vejde. „Když nám dodali nové CK tanky, vyšlo to na centimetry,“ svěřuje se majitel Luboš Petr. Jeho bratr Martin je tu sládkem a právě se otáčí na varně. Pivovar se původně specializoval výhradně na svrchně kvašená piva a do teď v jeho portfoliu stabilně naleznete jeden American Pale Ale a jeden India Pale Ale, tedy piva, která uspokojí milovníky aromatických, citrusových chmelů a výrazné hořkosti. Však také motto pivovaru zní Be hoppy!

„Letos jsme zařadili do našeho portfolia už i ležáky,“ říká Martin. HoppyDog je sice stále na startu, ale kvalitou svých piv nechce dělat ostudu slavnějším zahraničním značkám, které si do názvu také vetkly psa: skotskému Brewdogu či americkému Flying Dogu. „Psa tu ale nemáme, jenom pivovarského kocoura,“ usmívá se Luboš.

MILIARDÁŘI: Ocelář Chrenek působí i ve zdravotnictví. Jeho fungování mu ale vadí
Pivní skaut: skutečně přátelský pivovar v Malešově navazuje na staletou tradici
Pivní skaut navštívil Hostivar. Pivo tam podají i přímo do auta
MILIARDÁŘI: Zábava je zbožím budoucnosti, říká Igor Rattaj
Svrchně kvašená piva se dočkají nového označení, pomoci má výrobcům i spotřebitelům

 

 

 

Autor: Vít Schmarc
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!