Počet turistů cestujících do ciziny překročil poprvé miliardu | E15.cz

Počet turistů cestujících do ciziny překročil poprvé miliardu

Turisté v Řecku, ilustrační foto
Turisté v Řecku, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rekordní miliarda turistů, tedy každý sedmý obyvatel Země, vyjela letos do zahraničí za turistikou. Oznámila to v Londýně Světová rada pro cestování a turistiku (WTTC). Zatím nejvyšší počet turistů v dějinách je podle expertů důsledkem vnímání světa jako bezpečnějšího místa a rovněž postupného bohatnutí rozvojových zemí, zejména Číny.

Miliardy cestovatelů vyjíždějících do zahraničí letos sice podle WTTC ještě dosaženo nebylo, ale významné datum se blíží - připadne nejspíš na 13. prosince. „Je to neuvěřitelný milník,“ řekl šéf WTTC David Scowsill.

Nejvíce zahraničních turistů tradičně přivítali v USA a Francii, vyplývá ze zprávy WTTC. Na výrazný nárůst turistiky ale měly vliv spíš země, které ještě před deseti lety na turistických mapách světa prakticky chyběly, například Guatemala, Dominikánská republika nebo Pobřeží slonoviny.

Pokud jde o konkrétní turistické destinace, nejoblíbenějšími byly letos Paříž, Londýn, New York, středomořské letovisko Antalya a Singapur.

Počet čínských turistů se zvýšil z 58 milionů v roce 2010 na 72 milionů letos. Stagnaci či pokles zaznamenaly naopak země Blízkého východu a Latinské Ameriky, ale i část Evropy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video