Počítač Cotton Candy: Velký jako flash disk, našlapaný jako smartphone | E15.cz

Počítač Cotton Candy: Velký jako flash disk, našlapaný jako smartphone

Cotton Candy
Cotton Candy
• 

Kristina Blümelová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nováček na scéně v oblasti počítačů – norská firma FXI přestavila prototyp nejmenšího počítače v historii. Zařízení o velikosti Flash disku lze připojit k displeji nebo televizi pomocí HDMI portu či přes Bluetooth spárovat s klávesnicí a myší. Cotton Candy bude k dispozici ve verzích s předehraným operačním systémem Android či Ubuntu Linux.

Počítač se co do hardwarové vybavenosti dá srovnat s kvalitními smartphony. Posuďte sami: V přístroji o rozměrech jen 2,5 × 8 × 1 cm, se nachází dvoujádrový mikroprocesor ARM Cortex-A9 o frekvenci 1,2 GHz. Podporuje ho grafické čtyřjádro Mali-400MP a 1 GB operační paměti. Do takhle malého zařízení se ještě vejde místo pro storage ve formě slotu microSDHC. Síťovou konektivitu zajišťuje Bluetooth EDR a Wi-Fi standardů 802.11 b/ g/n.

Rozměry Cotton Candy Autor:
Rozměry a konektorová výbava Cotton Candy

Počítač je vybaven i USB konektorem, přes který lze připojit jakýkoli jiný smartphone s Androidem, nebo další Cotton Candy či jej zapojit do jakéhokoli běžného počítače a použít ho jako disk.

Propojení Cotton Candy s monitorem Autor:
Propojení Cotton Candy s monitorem

Jako dárek pod stromeček letos Cotton Candy ale nečekejte. Do prodeje půjde až v polovině příštího roku. Cena ale příjemně překvapí. Tenhle minipočítač bude stát jen 200 dolarů, což je opravdu za hubičku.

Cotton Candy jako USB disk Autor:
Cotton Candy jako USB disk

Autor: Kristina Blümelová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video