Podaří se hokejistům Karviné postup?

Nevzdává boj o druhou hokejovou ligu. Pavel Zemánek věří, že tam Karvinou dotáhne.

Pavel Zemánek je prezidentem karvinského hokeje a zároveň i hlavním trenérem SK Karviná. Klub už několik sezon usiluje o postup do druhé ligy, kde i hrával, ale zatím se mu to nedaří. Zemánek, který v klubu působí přes patnáct let, ale stále věří. „Je to můj sen. Dostat Karvinou do druhé ligy a stabilně se v ní zabydlet,“ říká.

Kdy už konečně vyjde Karviné postup do druhé ligy?

Pokoušíme se každý rok. Ale zatím vše závisí na penězích. Sháníme sponzory a peníze všude možně. Městu musím poděkovat za podporu. Karviná nám sice zaplatí halu, ale na druhou stranu my musíme sehnat ještě peníze na mládež i na A tým. Věřím, že i s tímto problémem nám město pomůže. Každý přece musí vidět, že hokej v Karviné má cenu. Vždyť každý rok do extraligy mladšího a staršího dorostu dáváme na zkoušku dvacet mladých hokejistů, které jsme u nás vychovali. Posíláme je do Třince, Havířova nebo i do Vítkovic.

Před začátkem sezony jste se nemohli připravovat v domácích podmínkách, protože se hala opravovala. Jak moc to bylo náročné?

Naše áčko jezdilo do Polska. Žáci a dorostenci trénovali v Orlové. Bylo to složité, zajistit dopravu a vše sladit dohromady. Ale hala je opravená a je tady hokejovější prostředí.

Mužům, kteří hrají krajský přebor, se zatím ale příliš nedaří.

Natrénováno máme. Sráží nás ale neproměňování šancí. Na góly se nadřeme. Nejde to tak zlehka jako v minulých sezonách.

Jste náročný trenér?

Jak se to vezme. Nejsme profesionální klub, tak taky k těm hráčům musím i přistupovat. Ale když trénujeme, vyžaduji disciplínu a chci, aby kluci makali na doraz. Ne, že si přijde někdo jen zabruslit. Ono se řekne, hrajete jen krajský přebor, ale ta soutěž se hodně zkvalitnila a bez dobré fyzičky se nedá hrát, byť si někdo myslí, že má zkušenosti z vyšší soutěže. Museli jsme se rozloučit i s hráči, kteří měli zkušenosti i z nejvyšších soutěží. Pokud prostě nemá někdo natrénováno, i krajský přebor může být nad jeho síly.

Co říkáte tomu, že vaši hráči jako Rosůlek nebo Luka chodili vypomáhat hokejbalistům Inteva?

Mně by to možná nevadilo. Intevo hraje nejvyšší soutěž a myslím, že bychom si mohli pomáhat. Ale nesmí se to dělat za mými zády. Kdyby zavolali, že potřebují někoho na výpomoc, řeknu dobře. Ale oni řekli klukům a my jsme nic nevěděli. To se mi moc nelíbilo. Spolupráce je teď na mrtvém bodě, ale uvidíme. Ničemu se nebráníme.

Zmínil jste, že v Karviné vychováte každý rok dvacet mladých hokejistů, kteří jdou zkoušet štěstí do různých týmů extraligy. Jak probíhá nábor malých hokejistů?

Není to jednoduché. Ale snažíme se kontaktovat školky, a hlavně spolupracujeme se Základní školou Prameny a městem, kteří nám pomáhají. Lidé si myslí, že hokej je drahý sport. My v Karviné se snažíme, aby to tak nebylo. Každý hokejista, který k nám přijde, dostane výstroj zadarmo, neplatí příspěvky a teprve, až se rozhodne, že ho hokej baví, pak řešíme otázku peněz. Pokud k nám například někdo dá dvě děti, platí jenom za jedno.