Podívejte se, jak to v roce 2117 možná bude vypadat na Rudé planetě | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Podívejte se, jak to v roce 2117 možná bude vypadat na Rudé planetě

Jiří Černý - VTM.cz

Spojené arabské emiráty (SAE) před časem oznámily, že v roce 2117 hodlají na Marsu vybudovat město nazvané City of Wisdom. Nyní zveřejnili jeho virtuální prohlídku.

Z povedeného 360° videa je zřejmé, že na City of Wisdom se rozhodně šetřit nebude. Laboratoře, univerzita, zeleň,… a domy pro přibližně 600 000 tisíc lidí, kteří by zde měli žít.

Představitelé SAE prohlásili, že na realizaci tohoto megalomanského plánu hodlají spolupracovat s odborníky z celého světa. Totéž uvedl i programový ředitel projektu Mars 2117, podle kterého by mělo jít o „vznik koalice zemí, které budou společně postupovat k cíli“.

Ve Spojených arabských emirátech vyroste simulovaná marťanská kolonie

Zatím to vypadá, že celou záležitost berou opravdu vážně – Dubai Media Office loni v dubnu informoval o záměru vybudovat jakousi simulovanou marťanskou kolonii, jejíž rozloha bude činit více než 166 000 metrů čtverečních.

Mars 2117

A pokud vše půjde dobře, Spojené arabské emiráty do roku 2021 vyšlou k Rudé planetě sondu nazvanou Hope. Ta bude sbírat důležitá data o tamějším klimatu a atmosféře.

Mars má obří magnetický ohon. Ve sluneční soustavě je unikátní

Určitou pikantností je, že generální úřad pro záležitosti islámu ve Spojených arabských emirátech v roce 2014 údajně vydal fatvu, která muslimům jednosměrnou cestu na Mars zakazuje.

Autor: Jiří Černý - VTM.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!