Podzim se vydařil, změny budou | e15.cz

Podzim se vydařil, změny budou

Matěj Řezníček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mají za sebou povedenou půl sezonu. Přesto trenér Miroslav Soukup plánuje menší obměnu kádru, který podle něj potřebuje okysličit.

Uherské Hradiště 1. FC Slovácko vybojovalo v podzimních 16 duelech 23 bodů a na sestupové pozice má šestnáctibodový odstup. Kouč Soukup však odmítá, že by jeho tým čekalo pohodové jaro. „O poháry sice hrát nebudeme a sestoupit můžeme snad jedině, kdybychom ochrnuli. Přesto musíme mít cíl chtít vyhrát každý zápas. Bude na realizačním týmu, aby hráče dobře namotivoval,“ pravil trenér Slovácka. „Možná jsme po podzimu v některých věcech nad plán, ale mezery samozřejmě taky vidíme,“ krotí optimismus v Uherském Hradišti.

Transfer se povedl

Jeho svěřenci vstoupili do soutěže nešťastnou prohrou s Příbramí, která vytěžila z minima maximum. Ani v dalších dvou duelech Slovácko nebodovalo a sílila kritika. Tým nastartovala remíza v Olomouci, o kterou se postaral záložník David Pavelka. Ten se trefi l okamžitě po příchodu ze Sparty a přes své mládí se stal jednou z klíčových postav družstva. Se čtyřmi brankami vede klubovou tabulku střelců. „Tento transfer nám opravdu vyšel. Nebylo to tahání zajíce z klobouku. Měli jsme dost informací o hráči, a proto jsme jej přivedli,“ uvedl ředitel slováckého klubu Ladislav Krejčí.

Po minulé sezoně tým opustil nejlepší střelec a bavič Petr Švancara. Místo něj sportovní ředitel a současně trenér Soukup oslovil dlouhána Libora Doška, jenž po trápení v Teplicích ožil a odvedl parádní práci. Stejně tak Brnem odepsaný stoper Jan Trousil. Zodpovědně dirigoval obranu, která společně s gólmanem Filipkem sedmkrát neinkasovala. Posily Slovácka v závěru sezony ukázaly svůj charakter, když Došek s Trousilem závěrečný vítězný duel s Mladou Boleslaví odehráli až do konce, přestože je sužovala zranění. „Sociologický test týmu odhalil, že kromě kapitána Korduly jsme neměli v kabině výrazně silnou osobnost, která by splňovala ty nejpřísnější parametry.

Chtěli jsme kluky, kteří budou pravidelně hrát a zároveň budou vůdci v kabině. Doškem s Trousilem jsme posílili správnou strukturu. Navíc oba podávali super výkony,“ chválil matadory Soukup. Potěšil jej i zlepšený herní projev Slovácka v první části sezony. „Ani v prohraných zápasech jsme neznamenali propadák a mohli jsme odejít ze hřiště s hlavou nahoře. Snad jen první poločas doma se Slavií nám nevyšel,“ poznamenal.

Naopak spokojený nemohl být s produktivitou. Hráči Slovácka se často chytali za hlavu po promarněných šancích a výjimkou nebyl ani zkušený Došek. Soukupův tým má proto na kontě 16 zásahů, zatímco nejlepší ligový střelec David Lafata dal sám za Jablonec o dvě branky víc. „Nízká produktivita nás samozřejmě trápí. Umíme přechodovou fázi, umíme hrát útočně, ale neumíme dát gól,“ posteskl si trenér.

Krátce po skončení podzimní sezony Soukup přemýšlí, jak na jaře ještě zlepšit výkonnost Slovácka. „Nesmíme se spokojit s tolika body. Musí to být pro nás jen výstup pro další práci,“ poznamenal kouč. V plánu má obměnu kádru, přestože samotní hráči si pochvalují výbornou partu. „První fáze, jak padnout na hubu, je myslet si, že je všechno správně. Zvýšíme konkurenci v týmu. Jsou v něm i slabé články. Proto by mělo přijít oživení. Nechceme dělat změny za každou cenu, ale někteří hráči zůstali za očekáváním a svou roli nesplnili,“ zdůvodnil.

Příprava bude jinak

Kromě změn v kádru upravil trenér skladbu zimní přípravy. Ta vyvrcholí v únoru herním soustředěním v Turecku. Předtím ale Slovácko absolvuje minimálně pět duelů v Tipsport lize, vloni úmyslně vynechané. „Na jaře se nám nedařilo, jak bychom si přáli, takže jsme se vrátili k analýze zimní přípravy a rozhodli se Tipsport ligu hrát. Nabízí se nám možnost odehrát zápasy, které mají svou důležitost a sledovanost. Je v nich větší tlak na kvalitu výkonů než v obyčejných přípravných utkáních a my si budeme moci hráče dostatečně otestovat,“ uvedl trenér.

1. FC SLOVÁCKO NA PODZIM:

* Celkově 8. místo - 16 zápasů: 7 - 2 - 7, 16:18, 23 bodů
* Doma 10. místo - 9 zápasů, 10:13, 12 bodů
* Venku 6. místo - 7 zápasů, 6:5, 11 bodů
* Nejlepší střelci: 4 - Pavelka, 3 - Došek

Autor: Matěj Řezníček

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery