Policie odhalila pěstírnu marihuany | E15.cz

Policie odhalila pěstírnu marihuany

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kriminalisté zajistili necelých osm stovek rostlin.

Již druhou velkou pěstírnu marihuany odhalili v letošním roce boleslavští kriminalisté. V pondělí zadrželi sedmačtyřicetiletého cizince, který nejméně měsíc v pronajatém domě v Luštěnicích za použití osvětlovacích souprav, plastových květináčů, vzduchotechniky a různých substrátů pěstoval rostliny canabis. Policisté v domě zajistili 799 rostlinek o velikosti od deseti do pětašedesáti centimetrů. Hodnota rostlin je odhadovaná na více než půl milionu korun. Stejně tak zařízení, které policisté v domě zajistili, má hodnotu téměř jeden milion korun. „Muž je podezřelý z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V úterý byl z tohoto trestného činu obviněn a policisté podali návrh na jeho vzetí do vazby. Za tento trestný čin hrozí pachateli trest odnětí svobody až na deset let,“ řekl tiskový mluvčí boleslavské policie Ladislav Mareš.
V letošním roce se jedná už o druhý podobný případ. Počátkem července kriminalisté odhalili pěstírnu konopí přímo v Mladé Boleslavi, Táborské ulici. Tehdy zajistili zhruba pět stovek vzrostlých rostlin, které v domě s nelegálně připojenou elektřinou pěstovali dva asiaté ve věku devatenáct a šestadvacet let.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.