Pouto bez hranic. Na motorce až na věčnost | E15.cz

Pouto bez hranic. Na motorce až na věčnost

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Motorkáři, které k jejich Harleyovi poutá láska až za hrob, se strojem své milované značky mohou nechat odvézt i na věčnost. Jistý německý podnikatel si nechává vyrábět speciálně upravené sajdkáry, které mohou převážet rakev až se stokilovým nebožtíkem.

Svoji pohřební premiéru měl motorkářský pohřební vůz značky Kawasaki Jörga Grossmanna z Hesenska minulý měsíc. Chce ale splnit sny milovníkům Harleyů a nechal si patentovat pohřební sajdkáry této legendární značky. Desítka pohřební vozů, z nichž jeden stojí 60 tisíc eur (1,47 milionu korun), je nyní ve výrobě a motorkáře na jejich poslední cestu začnou vozit ještě během letošního roku.

Grossmann počítá s tím, že jen v Německu bude mít kolem tisíce objednávek ročně. Cesta na hřbitov sajdkárou krytou umělým sklem stojí 1200 eur, jízda obyčejným pohřebním vozem vyjde podle agentury AP šestkrát levněji. Grossmann tvrdí, že lidi jsou z jeho pohřebního vozítka nadšení: „Je to něco mimořádného,“ říká.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.