PPF a majitel ECM vytvoří společný holding

Skupina PPF a majitel společnosti ECM Group Milan Janků vytvoří společný realitní holding. Informoval o tom mluvčí PPF Alexej Bechtin s tím, že půjde o jeden z největších realitních holdingů ve střední Evropě. PPF v něm bude majoritním akcionářem.

Součástí nové společnosti budou podle Bechtina mimo jiné tyto firmy a projekty: investiční realitní portfolio PPF, developerské projekty PPF v ČR, Rusku, Rumunsku, Číně, společnost Domus Eventis, podíl ve stavitelské skupině PSJ, maloobchodní řetězec pod značkou Carrefour na základě franšízy na Slovensku. Do společného holdingu bude převeden také minoritní podíl na společnosti ECM GROUP N. V.; majoritní podíl v této společnosti nadále zůstane v držení podnikatele Milana Janků.

„Toto strategické spojení podle mého názoru dává investorům i celému realitnímu trhu jasný signál, že na něj vstupuje silná, stabilní, nadnárodní skupina, která má, nehledě na současnou globální recesi, slibné předpoklady k dynamickému, udržitelnému růstu,“ uvedl Janků. „Spojení sil v oblasti realitního podnikání obohacuje Skupinu PPF o zkušenosti a know-how Milana Janků, který by měl převzít manažerské řízení holdingu. Cíleně vytváříme takovou firmu, která rozsahem aktiv, komplexností přístupu, manažerským zázemím, finanční disciplinou a transparentností má reálné ambice stát se vedoucím hráčem v realitním a nemovitostním podnikání v zemích střední a východní Evropy, v Rusku a Číně. Všechny tyto synergie vznikající společnost přináší,“ uvedl akcionář skupiny PPF Jiří Šmejc.