Praha pod lupou UNESCO | E15.cz

Praha pod lupou UNESCO

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Komisaři UNESCO, kteří zkoumají stavbu tunelu Blanka, se překvapivě zajímají také o Karlův most.

Zástupci UNESCO oproti původnímu plánu požádali o schůzku s kritiky opravy Karlova mostu.

„Komise UNESCO si od magistrátu vyžádala naši účast na schůzce,“ řekl viceprezident Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví (ASORKD) Martin Kadrman.

Na mimořádnou kontrolu do hlavního města se komisaři vydali hlavně kvůli tunelu Blanka. Prověřují dopady stavby na pražskou památkovou rezervaci. „Mise reaguje na dopisy, které přišly z Prahy do Paříže,“ řekl ředitel odboru památkové péče magistrátu Jan Kněžínek.

Na nebezpečí, že by Blanka mohla v úseku u Pražského hradu poškodit část památkové rezervace, upozornil petiční výbor Chceme pravdu o tunelu.

„Delegace nesmí novinářům ani hostitelům nic sdělit, zpráva o pobytu v Praze bude podkladem pro jednání Výboru světového dědictví UNESCO, které bude v červenci v Brazílii,“ řekl ČTK Josef Štulc, ředitel české pobočky Mezinárodní rady památek a sídel (ICOMOS).

Metropole, která je na seznamu UNESCO od roku 1992, se ale podle Štulce nemusí obávat, že by ji čekalo vyškrtnutí stejně jako Drážďany kvůli mostu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.