Právními inovátory roku se mohou stát experti z Kooperativy, skupiny ČEZ i Nejvyššího správního soudu | e15.cz

Právními inovátory roku se mohou stát experti z Kooperativy, skupiny ČEZ i Nejvyššího správního soudu

Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Mezi finalisty vůbec prvního českého ocenění pro právní inovátory Deloitte Legal Disruptors Awards se probojovalo 14 projektů, které mění zažité postupy v konzervativním právním světě, a to nejen z advokacie a oblasti firemních právníků, ale také z justice.

Advokátní kancelář Deloitte Legal a agentura Cover Story představili 14 projektů, které budou bojovat o letošní ocenění pro výjimečné inovátory ze světa práva. Do finále se probojovalo pět zástupců podnikových právníků, čtyři advokáti, dva firemní týmy a dva inovativní projekty. Posledním z finalistů je zástupce justice, soudce Nejvyššího správního soudu, Karel Šimka.

Karel ŠimkaAutor: Nejvyšší správní soud

Polovinu všech finalistů ocenění tvoří zástupci podnikového sektoru, a to jak individuální právníci, tak celé týmy. Na shortlistu je Martin Matula z CPI Property Group, který úspěšně přenesl na český trh ekologicky a společensky zodpovědné řízení právních činností při finančních operacích. Doplňuje ho oceňovaný expert Lukáš Zapletal, který vybudoval právní oddělení v české pobočce Coca-Cola. Šanci na získání ocenění má také dlouhodobě inovativní tým právníků a manažerů z pojišťovny Kooperativa nebo právníci ze skupiny ČEZ pod vedením Lenky Slavíkové. Těm se povedlo na míru vyvinout nový software – aplikaci s názvem „VH Live!“, která slouží pro valné hromady společnosti.

Svého zástupce má ve finále ocenění také ŠKODA AUTO, konkrétně Jiřího Paříka či J&T Banka, a to Jakuba Švába. Poslední finalistkou letošního ocenění z „podnikového sektoru“ je Andrea Daňhelová, ředitelka provozu, právní a compliance Fincentrum Reality.

Jakub DohnalAutor: Arrows

Stále větší roli marketingu v advokátním byznyse dokládá další z finalistů ocenění, partner advokátní kanceláře Arrows Jakub Dohnal. Na shortlist se pak za svůj inovativní přístup v oblasti veřejných zakázek dostal partner advokátní kanceláře Kruták & Partners Tomáš Kruták. Výraznými tvářemi „mimopražské“ advokacie ve finále ocenění jsou Robert Musil, partner VGD Legal a Jiří Helán, partner KROUPAHELÁN. Se svými výjimečnými projekty se umístili na shortlistu také Ondřej Preuss, který stojí za e-shopem postaveným na „komoditizaci právních služeb“ s názvem DostupnyAdvokat.cz a Daniela Stabrawa SaranováKateřinou Látalovou, které v rámci projektu Legalsy přináší na český trh spolupráci byznysu a právníků na projektové a krátkodobé bázi.

Jiří Helán a Pavel KroupaAutor: KROUPAHELÁN

Výherce letošního ročníku ocenění Deloitte Legal Disruptors Awards vyhlásí organizátoři již 14. září v Praze.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video