Před 120 lety se konal první zaznamenaný profesionální striptýz | E15.cz

Před 120 lety se konal první zaznamenaný profesionální striptýz

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Shutterstock
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kabaret Divan Fayouau na pařížském Montmartru zažil 13. března 1894 událost, z níž i mondénní Pařížané byli u vytržení.

Slečna Yvette zde totiž předvedla údajně první profesionální striptýz. Na dnešní poměry šlo o podívanou vskutku nevinnou. Jen na prchavý okamžik a za tlumeného osvětlení mohli zvědaví diváci zhlédnout nahou Yvette, která se ve scénce „Yvette jde spát“ postupně svlékala, než skočila do postele a zmizela za kulisami.

„Suzanne a horké letní dny“, „Liane u lékaře“, „Slečna v koupelně“, „Návrat z plesu“ nebo „Bleška“ a „Včelka“, v nichž lepé děvy shazovaly své svršky, do nichž se zatoulal onen nepříjemný hmyz, aby ho „našly“.

Svlékací premiéru si ale nárokují i další podniky. Například jiný bar na Montmartru - Chat Noir - už v roce 1881 nebo proslulý kabaret Moulin Rouge, v němž modelka Mona podlehla náhlé inspiraci a předvedla nečekanou show na výročním plese v únoru 1893. Nejprve cudně odhalila lýtka, potom ramena, stehna, posléze k všeobecnému překvapení též ňadra a nakonec odložila i zbytek oděvu, načež skončila na stole úplně nahá. Úřady jí za to udělily pokutu 100 franků, kterou ale po protestech studentů umění nakonec odvolaly.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video