Přešlap, noční můra Šestákové | E15.cz

Přešlap, noční můra Šestákové

Trojskokanka Martina Šestáková se chystá do Tater a vzpomíná na bouřlivý šampionát v Berlíně.

Přijela, skočila a nezapomene. I po více než měsíci jsou pro ni zážitky z Berlína živé. A není se co divit. Pro Martinu Šestákovou znamenala návštěva olympijského stadionu jediné – průlom na vrcholných akcích.

Ve všech pokusech přešlápla na olympiádě v Pekingu. Podobné to bylo na halovém evropském šampionátu v Turíně. Jenže srpnové mistrovství světa v Německu se pro břeclavskou trojskokanku lišilo.
V čem? Připsala si konečně regulérní pokus. A to dokonce dvakrát. „Zase to nijak úspěšné nebylo. Sice mě měřili, ale jako žádný super výkon bych to nebrala,“ říká smířeně atletka.

Nervozita i u favoritek

Důvod její nespokojenosti je jasný. Po skoku 13,84 m si začala balit. Přitom měla velký cíl: postup mezi finálovou dvanáctku, která se střetne o medaile.„Ale nikdo neskákal svůj standard. Všechny jsme byly nervózní. I favoritky, které skočily už i patnáct metrů, skončily v hodnocení dokonce za mnou. To o něčem svědčí,“ přemýšlí Šestáková.

Od kouče Michala Pogányho měla ale před kvalifikací jasné instrukce: „Soustřeď se, skočíš 14,20!“ Kde hledat příčinu jejího nezdaru? Hned v úvodním skoku. Ten jí totiž dokonale nevyšel.

Berlino, laškující maskot

Znovu totiž přešlápla. „Když jsem to zpackala, tak jsem nemohla trenéra najít. Asi se šel někam uklidňovat. Ale nakonec to dopadlo docela dobře,“ směje se nejlepší česká trojskokanka, která letos v Kladně skočila své osobní maximum 14,18 metru.

Ochozy berlínského stadionu dokážou vytvořit pekelnou atmosféru. Když se k tomu přidá laškující maskot šampionátu Berlino, atleti si připadají jako na rockovém koncertu. Soustředit se na výkon v tu chvíli jednoduše nejde.

To jediné Šestákovou na šampionátu štvalo. „Někdy ten hukot byl i nepříjemný, jinak organizace byla dobrá. Ale řekla bych, že Němcům ta jejich pověstná preciznost tentokrát chyběla,“ všimla si Šestáková, která si teď užívá volna.

Už v půlce října ji ale čeká tvrdý dril. „Jedeme do Tater na Štrbské pleso, kde absolvujeme soustředění. Ještě je to ale daleko, zatím mám volnější režim,“ usmívá se členka USK Praha. Po soustředění už čeká Šestákovou velká výzva. Už v březnu totiž začíná halové mistrovství světa, které hostí katarské Dohá. Podaří se jí splnit limit?

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!