Prezident Zeman se na Hradě setkal s britským princem Edwardem | E15.cz

Prezident Zeman se na Hradě setkal s britským princem Edwardem

Prezident Zeman se na Hradě setkal s britským princem Edwardem
Prezident Miloš Zeman a jeho žena Ivana (vlevo) se 12. března na Pražském hradě sešli s princem Edwardem, nejmladším synem britské královny Alžběty II. (druhý zprava), a jeho manželkou Sophií (druhá zleva).
• 

red

Prezident Miloš Zeman se svou manželkou Ivanou se setkal na Pražském hradě setkali s princem Edwardem, nejmladším synem britské královny Alžběty II., a jeho manželkou Sophií.

Princ Edward a jeho manželka Sofie jsou v Praze na pozvání české pobočky nadace Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu.

Edward se proto dnes zúčastní v Černínském paláci slavnostního předávání zlatých certifikátů 35 českým studentům, kteří program úspěšně absolvovali. Princ Edward plní úlohu předsedy nadace, kterou převzal po svém otci Princovi Philipovi. „V České republice se v roce 2012 tohoto programu zúčastnilo asi 200 mladých lidí z nejrůznějších středních škol, domů dětí a mládeže, ale i dětských domovů se školou. Více než třicítka z nich teď bude mít tu čest převzít certifikát o splnění programu přímo z rukou Jeho královské Výsosti hraběte z Wessexu,“ říká výkonný ředitel nadace Ondřej Lochman.

„Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je pro mladého člověka především osobní výzvou. Program je dostupný všem mladým lidem ve věku 14–24 let a umožňuje jim překonat sebe sama, rozvinout své dovednosti, získat nové přátele a odnést si nezapomenutelné zážitky. Jsme rádi, že princ Edward přijel podpořit i české studenty,“ dodává Lochman.
S absolventy programu a dalšími studenty se princ Edward setká i ve čtvrtek 14. března, kdy zavítá na půdu Prague British School. I zde si s ním studenti budou moci přímo pohovořit.

Autor: red
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!