Příběh pro děti s nádechem detektivky | E15.cz

Příběh pro děti s nádechem detektivky

William Sutcliffe
William Sutcliffe
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

Zuzana Dorogiová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Do malého města nečekaně přijíždí bez předchozího avíza cirkus, jenž probudí zvědavost v nudící se holčičce.

Zatím jejím jediným kamarádem, který jí rozumí, je pes Šumák, s nímž se občas potkává na ulici. Při konverzaci se psem jednoho dne spatří podivný průvod, přímo karavanu včetně zvířat. Vzápětí se originálním způsobem (spadne mu na hlavu z větve stromu) seznámí s klukem na velbloudu, který je synem majitele cirkusu. Spolu pak prožijí příběh téměř detektivní.

Samotný děj je proložen humornými bonmoty, poznámkami pod čarou, které dávají nahlédnout do mysli zúčastněných lidí i zvířat a zároveň nedidakticky přibližují některé pojmy. Kniha je jedním z nejlepších počinů pro děti, jaké v poslední době u nás vyšly.

Je skvěle graficky zpracovaná, svěží perokresby skutečně ilustrují spád napínavého vyprávění a textu proloženému přehršlí přiléhavých synonym náramně sluší.

Kdo chce svému chytrému dítku pořídit opravdu zábavné čtení, které při kadenci příběhu nenásilně a s lehkostí podsouvá dětem do povědomí nepřeberné množství výrazů, jež obohatí jejich slovní zásobu, nechť sáhne po knize Williama Sutcliffa Cirkus zlodějů a tombola zkázy. Knížka je to parádní, skutečný požitek. A velký dík patří překladateli Vratislavu Kadlecovi, který se musel popasovat s mnoha hříčkami a jazykovými hlavolamy.

William Sutcliffe: Cirkus zlodějů a tombola zkázy
Nakladatelství: Mladá fronta, 2015
Překlad: Vratislav Kadlec
Hodnocení: 100 %

Autor: Zuzana Dorogiová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video