Příští dvě nové škodovky se budou jmenovat Go a Rapid | E15.cz

Příští dvě nové škodovky se budou jmenovat Go a Rapid

Škoda Mission L
Škoda Mission L
• 
ZDROJ: Skoda Auto

ČTK, krb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dvě nové škodovky, které začne za několik měsíců vyrábět největší česká automobilka Škoda Auto, ponesou patrně jména Go a Rapid. První z nich bude malé auto, příbuzné s vozem Up od mateřského Volkswagenu, druhé bude nejspíše odpovídat konceptu představenému ve Frankfurtu jako Mission L. Informuje o tom s odkazem na dobře informovaný zdroj Aktuálně.cz. Server Lidovky.cz, který se rovněž odvolává na zdroj z automobilky, ale tvrdí, že název menšího auta bude Citigo.

Malé auto, které se bude vyrábět v Bratislavě, by mělo být podle Aktuálně.cz šestou modelovou řadou Škody Auto a vůz připravený z Mission L až sedmou modelovou řadou. Ve Frankfurtu na autosalonu Škoda ukázala koncept Mission L. Ten by se neměl příliš lišit od sériové podoby šesté modelové řady automobilky, která půjde na trh v příštím roce. Před dvěma dny to řekl šéf designu Škody Jozef Kabaň.

Jméno miniauta, které bude vlastně jen odvozeninou Volkswagenu Up!, Škoda nadále tají. „Jméno bude zveřejněno současně s jeho příchodem na trh,“ uvedl mluvčí mladoboleslavské automobilky Rudolf Dreithaler. Škoda Auto nikdy dopředu nekomentuje podrobnosti, dokud není vozidlo uvedeno na trh. Zdroj Aktuálně.cz, který si nepřál být jmenován, potvrdil, že tento malý městský automobil, v počátku nabízený pouze s třídveřovou karosérií, ponese jméno Go.

Právě o tom se už několik let spekulovalo, i když padala i jiná jména. Označení Go odpovídá zaměření vozu na cílovou skupinu mladých obyvatel velkých měst a také má pouze dvě písmena jako jeho otec i matka současně - Volkswagen Up. Auto Mission L, které se stane náhradou za Octavii Tour a které má zajistit Škodovce každoročně statisíce objednávek na trzích po celém světě, pak s největší pravděpodobností ponese jméno Rapid.

Jména jsou v souladu s také dříve prezentovanou strategií firmy, že se bude vracet k názvům svých modelů z historie. Škoda Rapid byl sedan, který továrna v Mladé Boleslavi začala vyrábět v roce 1935. Vyrobilo se i několik kusů ve verzi kabriolet. Označení Rapid neslo i kupé odvozené ze Škody 120, které automobilka vyráběla v letech 1984 až 1988.

Autor: ČTK, krb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video