Pro Bílé Tygry Tipsport Cup skončil

Karlovy Vary, Mladá Boleslav, Litvínov, Ústí nad Labem. To byli soupeři libereckých hokejistů v základní skupině turnaje Tipsport Cup.

Turnaje v ledním hokeji se zúčastnily všechny týmy extraligy a šest prvoligových družstev. Bílí Tygři neuspěli.
První zápas sehráli Tygři na ledě loňského mistra. V nové karlovarské aréně neuspěli a po dvou vyrovnaných třetinách nakonec prohráli 2:4. Střelecky se ve druhé třetině prosadili Bárta s Klimentou. „Jsem spokojen, že jsme vyhráli a novou arénu pokřtili vítězstvím. Neodehráli jsme špatný zápas, ale bylo vidět, že pořád máme začátek sezony a jsou tam určité věci, které se musí zlepšovat,“ řekl karlovarský trenér Josef Paleček.
Ani druhé utkání Tipsport Cupu libereckým hokejistům vítězství nepřineslo. Na ledě Litvínova podlehli domácím hráčům 3:4 po samostatných nájezdech, když ani jeden neproměnili. Rozhodující gól vstřelil litvínovský Hübl. Do liberecké branky poslali trenéři Leinonena, útočník Nedvěd zůstal na lavičce náhradníků.
Až utkání ve Svijanské aréně proti prvoligovému Ústí nad Labem přineslo Bílým Tygrům vítězství. Čtrnáct sekund před druhou přestávkou rozhodl o výhře 3:2 Andrej Podkonický a domácí konečně naplno bodovali.
„Ústí má hodně hráčů, kteří hráli extraligu. Určitě to není slabý tým, byl to kvalitní zápas a dobrá zkouška před blížící se sezonou,“ uvedl úspěšný střelec Podkonický.
Druhý zápas před domácím publikem a poslední v pětičlenné skupině liberečtí hokejisté nezvládli. Ani Petr Nedvěd, který dostal v přípravě poprvé příležitost, neodvrátil porážku 2:4 s družstvem Mladé Boleslavi. Liberec se umístil v základní skupině na konečném čtvrtém místě a do dalších bojů nepostoupil. „Myslím, že jsme kromě dvou třetin v posledním zápase s Boleslaví nikde vyloženě nepropadli. Výsledky byly celkem vyrovnané, takže to beru jako solidní vystoupení a až na ten poslední duel to nebylo špatné,“ řekl liberecký asistent trenéra Filip Pešán.
Od úterý se liberečtí extraligoví hokejisté účastní dalšího přípravného turnaje ve švýcarské Basileji.