Projekt Modřanský Háj ocenila odborná i laická veřejnost | E15.cz

Projekt Modřanský Háj ocenila odborná i laická veřejnost

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rezidenční projekt Modřanský Háj, který vyrůstá v Modřanech, získal Cenu veřejnosti v regionu Praha 4. Ocenění bylo uděleno v rámci soutěže Realitní projekt roku 2011 pořádanou Hospodářskou komorou České republiky. Kromě odborné poroty, mohla své sympatie vyjádřit také laická veřejnost, která se v internetovém hlasování v rámci Prahy 4 jednoznačně vyjádřila pro Modřanský Háj, za kterým stojí developer Avestus Real Estate.

Modřanský Háj se nalézá v Praze 4 v blízkosti Modřanské rokle Cholupice a nabízí několik typů domů na zvlněném pozemku v blízkosti Vltavy. Projekt sestává z nízkopodlažních budov, kdy většina staveb bude mít maximálně tři podlaží. V první fázi jsou stavěny bytové domy o velikosti bytů 1+kk – 4+kk. K prohlídkám je pro klienty připraven vzorový byt 4+kk, který se nachází v první budově projektu.
Ve své další fázi Modřanský Háj nabídne terasové domy, vila domy a vilové dvoj domy. Uspořádání bytů je flexibilní, přičemž je vždy kladen důraz na dostatek místa pro technické zázemí mimo hlavní obytnou plochu a na skladovou místnost. Ve větších bytech na ložnici vždy navazuje samostatná koupelna. Součástí každého bytu je buď balkon, terasa, či zahrada a samostatné místo v garáži. Architektonické studio A69 navrhlo projekt s konceptem bydlení v přírodě na ploše 12 hektarů. Celková investice je odhadována na 2,84 miliard korun.

Součástí projektu je také lokální infrastruktura, která zahrnuje maloobchodní prostory, park a dětské hřiště. Jeho největší devizou však je ideální umístění v blízkosti lesa. K dispozici jsou veškeré služby a občanská vybavenost, stejně tak i blízké golfové hřiště, tenisová hala, cyklostezka a stezka pro bruslaře, přičemž centrum je z Modřanského Háje autem dosažitelné během 20 minut. „Modřanský Háj nabízí hned několik variant bydlení, neustálý přístup k přírodě, vynikající dopravní spojení do centra Prahy a rozvinutou místní infrastrukturu. Tato kombinace umožňuje využívat výhody bydlení na venkově při snadném spojení s městským životem,“ řekl Haigh.

Pro účast v soutěži bylo stanoveno několik kritérií. Projekt musel být již zahájen či dokončen a minimálně jedna bytová jednotka prodána ještě v roce 2011. Mezi podmínky, které posuzovali členové poroty, patřily praktické a kvalitativní parametry jednotlivých projektů, architektonické zpracování a jejich začlenění do přilehlého okolí. Důležitá byla také lokalita, cena za metr čtvereční, prodejnost projektu s ohledem na ceny v dané lokalitě, standardy projektu, marketing a další.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video