Projekt Paříž ve Flédě zkříží trumpetu, beat box a bicí | E15.cz

Projekt Paříž ve Flédě zkříží trumpetu, beat box a bicí

Fenomenální francouzský trumpetista Erik Truffaz vystoupí 3. března v Brně. Tentokrát spolu s hiphoperem Sly Johnsonem a bubeníkem Philippe Garciou.

Zdánlivě nesourodá trojice hudebníků předvádí na své čtyřdenní pouti Českem mix jazzové trumpety, beat boxu a bicích. V brněnském klubu Fléda se trio představí 3. března. Padesátiletý francouzský jazzový trumpetista Erik Truffaz v Brně letos uvede po osmé hodině večerní svůj aktuální počin nazvaný Project Paris. Jeho spoluhráči se rok od roku mění spolu s žánry hudby, se kterými Francouz původem ze Švýcarska experimentuje.

Jednoho z nejlepších jazzových trumpetistů a odvážného experimentátora Truffaze doplní zpěvem a beat boxem člen hip hopové skupiny Saian Suppa Crew přezdívaný Sly Johnson. Bicí rozezvučí Philippe Garcia, který umí hravě bubnovat uspěchaný jazzový Bebop, tak i jeden z nejmladších stylů elektronické hudby dub step.

Truffazova tvorba přijímá vlivy acid jazzu, rock’n’rollu a samozřejmě hip-hopu, odkud přibírá beat box, při kterém interpret imituje rozličné nástroje pouze pomocí úst. „Žijeme ve jednadvacátém století a jsme inspirovaní náladami naší doby. I když ve mně dřímá jistá vazba ke skladbám ze sedmdesátých let, stále se pokouším hledět spíše vpřed než zpět,“ říká Truffaz o své muzice.

V některých skladbách živého vystoupení uvolní Truffaz zvukové kanály Sly Jonsonově beat boxu a Garciově bicím a jen pokyvuje plavou hlavou do rytmu, který dokáže bubeník Garcia mistrně, nečekaně a velmi rafinovaně vypravit napříč hudebními žánry.

Netradiční směs trumpety, beat boxu, bicích a vokálů neosloví každého, určitě ale zaujme posluchače, kteří obvykle volí delší, ale dobrodružnější, cestu k cíli. Erik Truffaz totiž na svých třinácti albech ukazuje hodně spletitou stezku lesoparkem evropského progresivního jazzu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.