Projížďka na loďce? Nejdříve příští rok | e15.cz

Projížďka na loďce? Nejdříve příští rok

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Areál Lodiček je sice hotový, ale svému jménu letos nedostojí. Na projížďku na lodích si lidé musí rok počkat.

Kuchyňka, výčep, záchody i dětská hřiště. To vše je na Lodičkách připravené na letní sezonu. Brzy by měla otevřít i hospůdka s venkovním posezením. Projížďky na lodičce se ale letos lidé nedočkají. „Musíme počkat na vyčištění jezera. Firmu, která to udělá, vybírá ministerstvo životního prostředí,“ informuje náměstek primátora Karviné Lukáš Raszyk (na snímku).

Ještě loni jste plánovali, že se lidé projedou na lodičkách už letos. V čem je problém?

Prodlužuje se administrativa. Můžeme se snažit to urgovat, ale nemáme velkou moc. Peníze na vyčištění jezera jdou od státu a je především na ministerstvu, jak rychle nutné záležitosti vyřídí. Veškerá výběrová řízení jsou v jejich moci.

Dokud nebude vyčištěné jezero, nemůžete spouštět loďky?

Přesně tak. Jezero je mělké, je tam malá hloubka, a to by nebyla legrace.

Letos se teda lidé na lodičce neprojedou?

Dnes už bohužel víme, že letos se jezero čistit nebude. Takže se logicky nebude otevírat ani půjčovna lodí. Když vše dobře půjde, dočkáme se v příštím roce.

Co má tedy lidi přilákat k návštěvě Lodiček letos?

Od června tady otevřeme venkovní posezení. Bude to spíš takový bufet s občerstvením. Momentálně vybíráme vhodného zájemce, kterému prostory Lodiček pronajmeme. O provozování občerstvení je mimochodem velký zájem. Podnikatelé si umí spočítat, že tady proděleční určitě nebudou. Lidé si už za pár týdnů dají pivo a užijí si klidu a krásného výhledu. Pro děti jsou tady dětská hřiště a prolézačky. Ani nejmenší se tedy nudit nebudou. Už teď, když ještě nefunguje venkovní terasa, sem chodí lidé na procházky. Určitě si zde spousta z nich najde cestu i v příštích měsících.
Chystáte se sem přilákat lidi i formou kulturních akcí?

Už od června chystáme prakticky na každý víkend hudební vystoupení kapel různých žánrů. Na své si přijdou posluchači dechovky, jazzu i dalších žánrů. Akce se budou konat vždy v sobotu. Počítáme s tím, že si sem najdou cestu lázeňští hosté, kteří to z Darkova nemají daleko.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery