Proti závodu korejských odtahovek je honička z Bullitta selanka | E15.cz

Proti závodu korejských odtahovek je honička z Bullitta selanka

nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
(VIDEO) Šokující video ukazuje, jak dalece jsou živnostníci v Jižní Koreji ochotni bojovat o zakázku. Honička dvou odtahových aut, jejichž řidič spolu soupeří, kdo bude dřív u nahlášené nehody, nutí člověka zatajit dech, ačkoli sedí jen před monitorem. Auta jedou místy přes 160 kilometrů za hodinu a slavná honička z filmu Bullittův případ je rázem proti tomuto reálnému boji o kšeft kratochvílí na dopravním hřišti.

Závod odtahových aut se odehrál v ulicích Deagu. Řidiči ignorovali dopravní světla, křižovatkami projížděli, jako kdyby vezli uloupený zlatý poklad. Důvod jejich spěchu byl prostý: vidina profitu z odtahu nabouraného auta (připepřená asi trochou hecování). Soupeřící šoféři však paradoxně sami mohli způsobit celou řadu mnohem horších havárií, než k jaké jeli.

V závodě o zakázku nakonec zvítězil řidič, z jehož vozu byl pořízen videozáznam. Ten také, s patřičnou pýchou na své řidičské schopnosti, zveřejnil na jednom nadšeneckém motoristické webu.

A teď pointa jako z bajky: video odtahářského piráta silnic zaregistrovala policie, která firmu snadno vypátrala a furiantskému řidiči sebrala řidičák. Prý doživotně.

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video