Průlet pražskými střešními bary a restauracemi. Nabízejí rozhlednu, vzducholoď i shishu od Porsche | E15.cz

Průlet pražskými střešními bary a restauracemi. Nabízejí rozhlednu, vzducholoď i shishu od Porsche

Anna Křížková, msz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Koncerty, mše, taneční večery, jóga nebo jen kvalitní gastronomie. Jedno mají ale některé pražské střechy společné – výjimečný výhled. A právě tato kombinace v posledních letech čím dál častěji ožívá. Ať už jde o tu nejvyhlášenější Střechu Lucerny nebo terasu funkcionalistického domu Radost otevřenou loni.

Hlučné, uzavřené a zadýchané bary mají v Praze svou tišší, otevřenou a vzdušnou alternativu. Pražské střechy navíc nabízejí bohatý program, dobré pití i jídlo. 

Střecha Lucerny disponuje jedinečným prostorem u Václavského náměstí. Správu prostoru zajišťuje Ondřej Kobza, který stojí například za projektem Piána na ulici. Na střechu Lucerny můžete dorazit jak za kulturou, tak ale i na večerní či ranní jógu.

Pouhých pár kroků od Lucerny se nachází vyhlášený hudební klub Duplex, který nabídne krásné, pohodlné prostředí s příjemnou hudbou.

Žižkovská střecha Radost nabízí překrásný výhled na celou Prahu. Pro ještě lepší výhled můžete vylézt na malou rozhlednu uprostřed střechy, a porozhlédnout se po okolí. Bar na střeše se pyšní širokým výběrem několika variantami a kombinacemi ginů a toniků a dalších drinků. 

Terasa Hotelu U prince zaujímá střešní plochu v samém srdci Staroměstského náměstí. Pro našince není zdejší retaurace nejlevnější, přesto ale na terase najdete bez rezervace volný stůl jen stěží. Vstup na střechu je zdarma, ovšem je nutná jakákoliv útrata v restauraci. Výhodou podniku je kromě výhledu na historické centrum i celoroční provoz.

Střecha holešovického DOXu se od ostatních střech liší, je ve vnitrobloku. Zážitek z panoramatického výhledu ale vynahrazuje pohled na vzducholoď Gulliver. Dřevěný 42 metrů dlouhý a 10 metrů široký dřevěný objekt, který navrhl uznávaný český architekt Martin Rajniš, zdobí druhou budovu areálu od roku 2016. A dá se tu taky dobře posedět. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video