První dodávka Samsungu S4 do Česka byla do hodiny vyprodána | E15.cz

První dodávka Samsungu S4 do Česka byla do hodiny vyprodána

Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy S4
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
První dodávka očekávaného chytrého telefonu Samsung Galaxy S4 do Česka byla do hodiny po spuštění prodeje vyprodána. Samsung prodej spustil ve dvou obchodech dnes v 10 hodin. Před prodejnami korejského výrobce v Praze a Brně čekalo dopoledne asi 50 lidí, kteří využili akční nabídky příslušenství zdarma. Dohromady firma dnes prodala 130 kusů nového telefonu.

„Další dodávka telefonů je již na cestě, první kusy dorazí již dnes. Během příštího týdne by se telefon měl objevit v nabídce operátorů i u prodejců elektroniky,“ řekl mluvčí Samsungu Jiří Janeček. Zájem o nový model je i na internetu, na srovnávači cen Heureka.cz je Samsung Galaxy S4 čtvrtý nejvyhledávanější.

Podle Heureky Samsung S4 nabízí 60 internetových obchodů s dodávkou přístroje nejdříve v pondělí. Nejnižší cena je 15 599 korun, velké e-shopy model nabízejí většinou za 16 990 korun. Nový model je tak zhruba o tisícikorunu dražší, než byl při uvedení na trh předcházející Samsung Galaxy S3. Zároveň bude stát o 300 korun více, než 16 GB varianta konkurenčního IPhonu 5.

Telefon je vybavený čtyřjádrovým procesorem 1,9 MHz, pamětí od 16 do 64 GB a 13 megapixelovým fotoaparátem. Ten dokáže například přenést detaily z vyfotografované navštívenky mezi kontakty v telefonu či rovnou číslo z vizitky zavolat, má umět překládat z deseti jazyků. Některé funkce lze ovládat gesty i bez dotyku displeje. Při přehrávání videa je s to automaticky zařadit pauzu, pokud se divákův zrak odvrátí, a znovu je spustit, pokud se divákovy oči znovu vrátí k displeji. Proti předchůdci má S4 o půl centimetru větší úhlopříčku displeje, která narostla na 12,7 cm.

Novinka od Samsungu také nabízí aktuální informace o zdraví uživatele a jeho stavu prostřednictvím nového programu „S Health“ a několika čidel.

Samsung, který je od loňska jedničkou na tuzemském mobilním trhu, uvedl na trh první telefon Galaxy v červnu 2010. Byla to jeho odpověď na ohromný úspěch iPhonu, který v roce 2007 vytvořil celý trh chytrých telefonů. Samsung od roku 2010 prodal okolo 100 milionů smartphonů Galaxy S, zatímco Apple asi 268 milionů iPhonů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.