Reakce na článek Rodiče se nenávidí, aneb válka Roseových po Plzeňsku | e15.cz

Reakce na článek Rodiče se nenávidí, aneb válka Roseových po Plzeňsku

Michaela Sedláková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Š. Sedlák není příkladem dobrého otce.

Od narození syna se soužití s ním stalo nesnesitelným, nezajistil finančně rodinu, protože nemá vzdělání a fyzickou práci považuje za namáhavou, doma nic nedělal, měl záchvaty chorobné žárlivosti, své komplexy méněcennosti si léčil slovním i fyzickým napadáním mě i dcery. Jeho výpady proti nám se stupňovaly, často nad sebou ztrácel kontrolu a občas se v záchvatu i válel po zemi a hlasitě skučel, dělal jen ostudu.

Vše probíhalo i před synem. Ten byl pro něj vždy nástrojem k vydírání. Bez mého vědomí s ním odjel v roce 2008 ke svým rodičům do Teplé a návrat podmiňoval stažením mé žádosti o rozvod. Já jsem to však neudělala, protože soužití s ním už bylo nemožné. Soud nejprve stanovil střídavou péči. On mi syna ale nepředával, odmítal mi ho dokonce i ukázat, snažil se ho navádět proti mně. Při návštěvách mě napadal a urážel i moji rodinu.

Psychicky syna deptal tak, že do té doby zdravý Tomášek potřeboval péči psychiatra a neurologa a byl velmi často nemocný. Soud tedy rozhodl o svěření syna do mé péče. Otec rozhodnutí opět nerespektoval, přestože k tomu byl soudem, sociálkou, Fondem ohrožených dětí i mým právníkem opakovaně vyzýván. Nebyla tedy jiná cesta než exekuční odebrání syna, který v péči otce psychicky i fyzicky strádal.

Od té doby je Tomášek v mé péči a je zcela v pořádku a šťastný. Na otce se však netěší, protože ten ho bere pouze do obchodních domů a snaží se syna proti mně navádět. Abych negativní dopad působení otce zmírnila, navštěvujeme psychologa. Ten rozšíření styku syna s otcem rozhodně nedoporučuje.

Sedlák se snaží mně i mé rodině působit maximální problémy – např. podává nesmyslná oznámení, dělá nepříjemnosti v MŠ a u lékařů, které syn navštěvuje, odmítal platit i minimální výživné, dokud nebyl obviněn z trestného činu, neustálými odvoláními záměrně zdržuje soudní jednání a snaží se zabránit rozvodu. Nedokáže se smířit s tím, že jako manžel a otec zcela selhal a já se s ním rozcházím. Syn je pro něj pouze nástroj k prosazení tohoto cíle.

Autor: Michaela Sedláková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery