Rekordní bilance Central Group. Letos chystá 940 nových bytů. | e15.cz

Rekordní bilance Central Group. Letos chystá 940 nových bytů.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Central Group loni dosáhla nejvyšších prodejů od rekordního předkrizového roku 2007. Celkem prodala 1216 nových bytů, domů a parcel. Meziročně tak firma zvýšila své prodeje téměř o 30 % a jednoznačně potvrdila své vedoucí postavení na českém trhu nového bydlení.

Veškerou svou výstavbu i akvizice nových pozemků Central Group financuje výhradně z vlastních zdrojů bez potřeby čerpání bankovních úvěrů. V letošním roce plánuje Central Group do prodeje zařadit dalších 940 nových bytů a rodinných domů v sedmi lokalitách Prahy a blízkého okolí. Úplnou novinkou budou nové byty v Praze 10-Horních Měcholupech (304 bytů v 1. etapě) a Praze 4-Kamýku (178 bytů v 1. etapě). Do prodeje budou také zařazeny další etapy bytů v Letňanech (247 bytů), Zličíně (115 bytů) a Pitkovicích (58 bytů). Co se týká rodinných domů, úplnou novinkou v nabídce Central Group budou velmi moderně řešené domy v Praze 10-Pitkovicích (29 domů v 1. etapě). Do prodeje firma zařadí i další malou etapu rodinných domů u Prahy – v Brandýse nad Labem (9 domů).

Přestože ekonomická situace v Evropě není růžová, zůstává společnost Central Group ohledně zájmu o její byty a rodinné domy optimistická. Pro tento optimismus má tři důvody – nízké úroky hypoték, další očekávané zvýšení DPH a zejména velmi příznivé ceny vlastní výstavby. U všech nabízených nemovitostí poskytuje firma garanci nejlepší ceny.

#####Dobrá doba pro investici

Příznivé ceny, které jsou nyní na svém dně, jsou dány jednak snížením marže na minimum, jednak výrazně nižšími cenami stavebních prací od dodavatelů. Ceny dodávek u nově zahajovaných staveb se oproti předkrizovému období snížily o 20–30 %. „Další cenové zvýhodnění jsme schopni s dodavateli v některých lokalitách dohodnout také kvůli urychlení splatnosti za provedené stavební práce z našich volných kapitálových zdrojů. A tuto cenovou výhodu pak můžeme přenést na klienty,“ říká šéf firmy Central Group Dušan Kunovský. „Velký objem výstavby nám umožňuje účtovat jen minimální marže a získat množstevní slevy. Díky nízkým cenám prodáme výrazně více než ostatní developeři. A věřím, že dosáhneme 40% podílu na trhu.“

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery