Řízky berlínské restaurace Borchardt přivábí pána i kmána | E15.cz

Řízky berlínské restaurace Borchardt přivábí pána i kmána

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Restaurace Borchardt na náměstí Gendarmenplatz v centru Berlína láká celebrity na vídeňské řízky. Poseděli tu americký prezident Barack Obama, kancléřka Angela Merkelová, bývalý ministr zahraničí a nositel Nobelovy ceny za mír Henry Kissinger i hollywoodské hvězdy Jack Nicholson a Tom Cruise, vypráví majitel restaurace Roland Mary v knize, kterou nazval Gefahrenzone (Zóna nebezpečí).

Mary se podělil s historkami o prominentních hostech a celebritách. Zatímco Obama s ochrankou obsadili celou restauraci, Kissingera prý obsluha nepoznala a slavný diplomat málem ani nedostal stůl. Až při placení kreditní kartou si číšník uvědomil, proč mu ten obličej přišel tak povědomý.

Jack Nicholson prý u Borchardta tancoval v uličkách mezi stoly a Cruise si tu hlavně vychutnával uvolněnou atmosféru německé metropole. Na exkancléře Gerharda Schrödera a jeho nástupkyni Angelu Merkelovou Mary prozradil, že si oblíbili zdejší slavné vídeňské řízky.

Vídeňský řízek, ilustrační foto

Šedesátiletý restauratér ujišťuje, že nikoho neupřednostňuje. V podniku, který založil v roce 1992, jsou vítáni i zcela obyčejní hosté. Zdůrazňuje, že má rád co nejpestřejší společnost. „Nejlepší je taková pestrá směsice od (feministky) Alice Schwarzerové po Dolly Buster,“ říká. Politici, umělci i podivíni tu mají dveře otevřené.

V knize dává Mary nahlédnout i do zákulisí, tedy doslova do kuchyně. Po dlouholetých zkušenostech tvrdí, že hospodský se musí chovat jako „krotitel lvů“. Pokud je příliš měkký, číšníci a kuchaři by ho prý jen podváděli.

Ochutnejte také:

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.