Rocková legenda Kiss vystoupí v červnu v Praze

Kiss

Kiss Zdroj: Profimedia.cz

Americká rocková legenda Kiss vystoupí 8. června příštího roku v rámci turné u příležitosti svého 40. výročí v pražské O2 areně. Na koncertu představí zásadní hity své kariéry. Předprodej vstupenek v cenách 1350 až 1990 korun bude zahájen 24. listopadu na terminálech Sazky.

„“ uvedl za pořádající agenturu Live Nation Petr Novák.

V České republice, kde mají mnoho oddaných fanoušků, se Kiss představili již několikrát. Naposledy loni v pražské O2 areně, kde před 15.000 diváky zazněly především jejich letité hity. Z nového alba Monster nabídli jen dvě skladby Hell or Hallelujah a Outta This World.

Aktuální sestava Kiss, v níž jsou kromě původních členů, baskytaristy a zpěváka Genea Simmonse a kytaristy a zpěváka Paula Stanleyho, také kytarista Tommy Thrayer a bubeník Eric Singer, nabídla publiku očekávanou show plnou pyrotechnických efektů. Při písni War Machine plival Simmons oheň, ve skladbě God of Thunder k tomu přidal chrlení umělé krve. Došlo i na ohňostroj z kytary Thrayera, který svůj nástroj nakonec rozbil úderem o podlahu.

Pro komunistický režim v bývalém Československu byli Kiss nepřijatelní nejen pro hlučnou muziku, ale také kvůli logu s runovými dvěma S evokujícími uniformy jednotek SS. Podsouvat Kiss nacistické sklony je však podle hudebních publicistů nesmysl. Už proto, že dva zakládající členové jsou židovského původu. Skupina se prezentuje v převlečení za démona, hvězdného chlapce, mimozemšťana a kočku.