Samsung avizoval pokles zisku, asi i kvůli Galaxy S6 | E15.cz

Samsung avizoval pokles zisku, asi i kvůli Galaxy S6

Samsung Galaxy S6 edge
Samsung Galaxy S6 edge
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jihokorejská společnost Samsung Electronics předpokládá, že její provozní zisk vykáže za druhé čtvrtletí meziroční pokles asi o čtyři procenta na 6,9 bilionu wonů (zhruba 150 miliard korun). Firma, která je největším výrobcem smartphonů na světě, podle analytiků zřejmě doplácí i na problémy při výrobě modelu Galaxy S6.

Firma také odhadla, že tržby jí ve druhém čtvrtletí klesly o osm procent na 48 bilionů wonů (asi bilion korun). Podle analytiků k poklesu zisku a tržeb vedle problémů s dodávkami nového telefonu Galaxy S6 Edge se zakřivenou obrazovkou pravděpodobně přispěla i slabá poptávka na klíčových trzích.

Dnešní prognózy Samsungu zaostaly za dosavadními odhady analytiků. Ti v anketě agentury Reuters v průměru předpokládali, že firma za druhé čtvrtletí na provozní úrovni vydělá 7,2 bilionu wonů při tržbách 53,4 bilionu wonů.

Samsung čelí na trhu s chytrými telefony ostré konkurenci ze strany americké společnosti Apple a levných čínských výrobců, jako je například společnost Xiaomi. Oficiální hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí by měl Samsung oznámit koncem tohoto měsíce.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video