Samsung chystá telefon s vlastním operačním systémem | E15.cz

Samsung chystá telefon s vlastním operačním systémem

Samsung chystá telefon s vlastním operačním systémem
Samsung s vlastním operačním systémem Tizen
• 
ZDROJ: MobilMania.cz

ČTK
pav

Jihokorejská společnost Samsung Electronics má v plánu začít prodávat chytrý telefon s vlastním operačním systémem Tizen. Nový Samsung Z, který bude mít displej s vysokým rozlišením a s úhlopříčkou 4,8 palce (12,2 cm) a bude vybaven senzorem pro sejmutí otisku prstu, firma hodlá v úterý představit na vývojářské konferenci v San Francisku.

Samsung Galaxy Z se začne prodávat ve třetím čtvrtletí letošního roku ve dvou barevných variantách - černé a zlaté. Dodávky jsou zatím cíleny pouze na Rusko, pokud se zde modelu bude dařit, Samsung počítá s rozšířením prodejů i do dalších zemí. Očekávaná koncová cena zařízení nám v tuto chvíli není známa.

]

Většina současných mobilních přístrojů Samsungu využívá operační systém Android od americké společnosti Google. Samsung se však snaží závislost na Googlu omezit, z toho důvodu tedy prosazuje svůj vlastní systém. Tizen v současnosti používají chytré hodiny firmy Gear 2.

„Je zde spousta místa a spousta příležitostí pro silného třetího hráče; je jasné, že když si budete schopni vybojovat deset procent z dvou miliard kusů na trhu s chytrými telefony (do roku 2018), pak by to mohla být příležitost,“ řekla analytička společnosti Canalys Rachel Lashfordová.

Analytici také upozorňují, že pro Samsung bude těžké přilákat dostatek vývojářů, kteří by vyráběli aplikace a služby, které by dokázaly ohrozit dominantní postavení nejen Androidu, ale i systému iOS od další americké společnosti Apple. Tizen by tak podle nich mohl Samsungu spíš sloužit jako prostředek nátlaku na Google při jejich budoucích jednáních.

Autor: ČTK, pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!