Samsung hlásí rekordní zisk. Navíc má trumf – Galaxy S4 | E15.cz

Samsung hlásí rekordní zisk. Navíc má trumf – Galaxy S4

Samsung Galaxy Note 2
Samsung Galaxy Note 2
• 
ZDROJ: CC BY-ND 2.0: Edgar Cervantes

ČTK, vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jihokorejský Samsung v prvním čtvrtletí zvýšil čistý zisk meziročně o 42 procent na rekordních 7,2 bilionu wonů (128 miliard korun). Výsledek kontrastuje s hospodařením hlavního konkurenta – amerického Applu, který vykázal první pokles čtvrtletního zisku za desetiletí. O víkendu navíc Samsung vytáhne do boje proti Applu ve Spojených státech a dalších zemích novou zbraň v podobě další verze svého vlajkového smartphonu – Galaxy S4.

Samsung podle odhadu výzkumné společnost IDC v prvním čtvrtletí zvýšil dodávky chytrých mobilních telefonů o 61 procent na 70,1 milionu přístrojů. Kontroloval tak zhruba třetinu trhu. Apple ve stejném období prodal 37,4 milionu telefonů iPhone. Jeho tržní podíl tak podle IDC klesl na 17 procent z 23 procent před rokem.

Samsung navíc v sobotu zahájí ve Spojených státech a dalších zemích prodej nového chytrého telefonu Galaxy S4. Neskrývaným cílem firmy je získat na úkor konkurenta Apple znovu prvenství na klíčovém americkém trhu chytrých telefonů. Galaxy S4 je tenčí než jeho předchůdce, má však větší displej i kapacitu baterie. Na jihokorejský trh vstoupil telefon již dnes.

Hlavní konkurent Samsungu Apple tento týden oznámil, že jeho čistý zisk se ve druhém finančním čtvrtletí končícím v březnu meziročně snížil o 18 procent na 9,5 miliardy dolarů (necelých 190 miliard korun).

Za první měsíc až deset milionů prodaných kusů, prorokují analytici

Samsung tento týden odstartoval rozsáhlou reklamní kampaň na podporu prodeje telefonu Galaxy S4. Podle analytiků by se během prvního měsíce od uvedení na trh mohlo těchto nových přístrojů prodat až deset milionů. Předchůdce Galaxy S3 vstoupil na trh loni v květnu a do poloviny března jeho prodej překročil 50 milionů.

Poptávka po Galaxy S4 podle firmy výrazně překonala očekávání, takže Samsung naráží na problémy v dodavatelském řetězci.

Česká pobočka Samsungu začne prodávat Galaxy S4 v sobotu. Přístroj budou nabízet všichni tři tuzemští mobilní operátoři.

Vývoj akcií Samsungu za poslední rok

Vývoj akcií Samsungu za poslední rok Autor: finanzen.net

Samsung je největším výrobcem chytrých telefonů, televizorů a paměťových čipů na světě. S Applem vede od dubna 2011 řadu právních sporů ohledně patentů souvisejících s chytrými mobilními telefony a počítačovými tablety. Právní bitvu odstartoval Apple, když obvinil Samsung, že otrocky kopíruje jeho přístroje iPhone a iPad. Samsung reagoval žalobami na Apple.

Jan Sedlák: Apple se nehroutí, jen je blíž k realitě

Autor: ČTK, vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.