Samsung ukázal nové chytré hodinky, používají operační systém Tizen | E15.cz

Samsung ukázal nové chytré hodinky, používají operační systém Tizen

Samsung ukázal nové chytré hodinky, používají operační systém Tizen
Představení hodinek Galaxy Gear v září 2013 v Berlíně
• 
ZDROJ: ČTK/AP

ČTK

Jihokorejský Samsung představil nové chytré náramkové hodiny Galaxy Gear 2 a Galaxy Gear 2 Neo. Hodinky nově obsahují senzory pro sledování zdravotních a fitness funkcí. Výrobce doufá, že tím zvýší zájem o nákup chytrých hodinek. Zároveň nahradil Android méně známým operačním systémem Tizen.

Samsung představil s velkou slávou první chytré hodinky loni na podzim. U spotřebitelů ale spíše propadly. Firmě se nepodařilo přesvědčit klienty, že nutně potřebují hodinky, na nichž si mohou neustále kontrolovat, zda jim nepřišly nějaké zprávy.

Nové Gear budou mít senzor pro snímání tepu, krokoměr a různé senzory pro měření úrovně výkonu, spánku a stresu. Fotoaparát se přesune z řemínku do těla hodinek. Zatím není jisté, zda obrazovka bude nepřetržitě ukazovat čas. Původní model Gear se kvůli úspoře baterie vypínal. Baterie u něj vydržela jeden den, nyní to mají být dva až tři dny.

Nové hodinky také budou používat méně známý operační systém Tizen místo Androidu od Googlu. Samsung tak chce snížit dominantní postavení Googlu na trhu s mobilními přístroji.

Chytré hodinky Samsung Galaxy Gear 2 NeoChytré hodinky Samsung Galaxy Gear 2 NeoAutor: ČTK/AP
Nové hodinky Samsung Galaxy Gear 2 Neo (foto: ČTK/AP).

Samsung zatím nezveřejnil cenu novinky. Na trhu se má objevit v dubnu. Cena původních Gear byla 300 USD (téměř 6000 Kč), což je o 50 procent více než stojí chytré hodinky od Sony.

Samsung představil hodinky den před zahájením veletrhu mobilních technologií ve španělské Barceloně. Samsung chystá velkou akci na veletrhu v pondělí večer. Očekává se, že zde představí nástupce svého oblíbeného chytrého telefonu Galaxy S4.

Původní Gear spolupracují s vybranými telefony od Samsungu a zobrazí upozornění na příchod textové zprávy nebo e-mailu. Kromě fotoaparátu s nízkým rozlišením umístěným na řemínku mají také kombinaci mikrofonu a reproduktoru pro telefonování. Jejich display má úhlopříčku 1,6 palce (4,1 cm), a je tak celkem malý, aby hodinky mohly plnit funkci módního doplňku, alespoň pro muže. Řemínky jsou k dispozici v šesti barvách.

Jan Sedlák: Najde v sobě Samsung kousek Applu?

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!