Savoy Royal Hotel rozšířil nabídku ubytování ve Špindlerově Mlýně | E15.cz

Savoy Royal Hotel rozšířil nabídku ubytování ve Špindlerově Mlýně

Společnost Sekyra Group otevřela v polovině prosince Savoy Royal Hotel v krkonošském středisku Špindlerův Mlýn. Nový hotel, jehož provozovatelem je společnost Bohemia Club, a.s., je součástí areálu, kam vedle hotelu patří také polyfunkční bytový dům Savoy apartments. Ten vznikl na místě, kde stál od roku 1881 Hotel Krone, založený Josefem Erlebachem. Od dvacátých let 20. století byl postupně rozšiřován a získal i nový název Savoy, pod kterým ve třicátých letech prožil období své největší slávy.

Často jej navštěvovaly přední české filmové hvězdy, jako Vlasta Burian, Adina Mandlová, Lída Baarová, Hugo Haas a další, ale i průmyslníci, uhlobaroni a celá pražská smetánka. Ve čtyřicátých letech pak i významní představitelé protektorátního režimu.
Po skončení druhé světové války, a zejména pak po roce 1948, se hotel stal symbolem toho nejlepšího, co nabízely tzv. odborářské pobyty, neboť zde stále dýchala atmosféra prvorepublikové elegance v prostředí nadstandardních služeb. Po roce 1989 hotel prošel několika změnami, rukama několika různých majitelů, přičemž se mu nevyhnul ani ekonomický úpadek a insolvence, až jej v roce 2005 koupila přední česká realitní skupina Sekyra Group, která neprodleně zahájila svoji investici. Svým rozsahem se jedná o největší investici do polyfunkčního areálu v českých horách v novodobé historii.

Všechny apartmány mají své majitele

Nový polyfunkční bytový dům leží na místě původního hotelu Savoy, tedy v samém centru nejatraktivnějšího a nejznámějšího horského střediska s malebným výhledem na Krkonoše. Poloha bytového domu je ideálním místem pro milovníky jak zimních sportů, tak i letní turistiky. Savoy apartments nabízí luxusní bydlení i atraktivní komerční prostory. V současné době jsou již všechny apartmány prodané a pomalu se do nich začínají stěhovat noví nájemníci. Savoy apartments je koncipován jako pětipodlažní objekt. Architektonické řešení je vedeno snahou o maximální využití tradičních materiálů, zejména dřeva, které je tolik typické pro horská střediska. Unikátnost projektu tak podtrhuje barevné řešení založené zejména na kontrastu dřeva a světlého zbarvení fasády v kombinaci se žulovým soklem, jenž dodává projektu nezaměnitelné prvky luxusu. V popředí před pětipodlažním objektem je hotelová část projektu. Bytový dům Savoy nabízí luxusní bytové jednotky navržené tak, aby splňovaly požadavky moderních trendů bydlení. Hlavní důraz je kladen na maximalizaci výměr obytných ploch. Každé bytové jednotce přísluší jedno kryté parkovací stání, umístěné v prvním podzemním podlaží komplexu. Savoy Royal Hotel navazuje svým pojetím na prvorepublikovou tradici. Zájemcům nabízí 37 pokojů s 80 lůžky. Pokoje jsou určeny 2 až 4 osobám. V budově jsou služby wellness – sauna, whirlpool a masáže. V přízemí hotelu sídlí dvě restaurace. Nabídka služeb hotelu je samozřejmě k dispozici nejen hotelovým hostům, ale i rezidentům Savoy Apartments.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!