Server změnil prodej lístků na olympiádu v loterii | E15.cz

Server změnil prodej lístků na olympiádu v loterii

Server změnil prodej lístků na olympiádu v loterii
ilustrační foto
• 
ZDROJ: e15

map

V pátek probíhalo druhé kolo prodeje vstupenek na olympijské hry, které se uskuteční příští rok v Londýně. Server, na němž bylo možné lístky zakoupit, ovšem zkolaboval. Zájem byl totiž mimořádný.

Organizační výbor uvolnil do volného prodeje celkem 6,6 milionu vstupenek. Více než polovinu z nich prodal již v úvodní fázi předprodeje. V pátek dostali znovu příležitost zájemci, na něž se v prvním předprodejním kole nedostalo. K dispozici bylo ještě 2,2 milionu lístků, z toho 1,7 milionu na utkání fotbalového turnaje.

Už několik minut po zahájení prodeje systém zkolaboval. Organizátoři nyní čelí kritice. Ozval se mimo jiné i Bradley Wiggins, trojnásobný olympijský šampion v cyklistice. „Myslím si, že to byl trochu binec,“ citovala ho britská média. „Je zvláštní, že prodej vstupenek, který fungoval na všech předchozích hrách, se zrovna u nás ocitne v troskách,“ komentoval kolaps serveru cyklista Wiggins.

Sportovci dostanou jen omezený počet lístků. Pro všechny olympioniky je vymezeno 70 tisíc vstupenek. To znamená po dvou na každý závod, kterého se olympionik zúčastní, nebo příslušnou fázi turnaje. Pokud sportovci chtějí více vstupenek, musejí si je sami opatřit ve veřejném prodeji. Tak se i slavný Wiggins stal „obětí“ kolapsu serveru.

Organizační výbor ovšem čelí i kritice široké veřejnosti. Zájemci si stěžují především na to, že server „padal“ až ve chvíli, kdy zadali své požadavky na vstupenky a odeslali celou transakci k potvrzení. Podle mnohých toto potvrzení trvalo desítky minut, mnohdy více než hodinu. Organizační výbor přirovnal zájem o vstupenky k „ranní špičce v londýnském metru“. Jeremy Hunt, jenž bývá označován za olympijského ministra, uvedl, že kolapsu serveru se nelze divit. „Museli jsme splnit požadavek, aby bylo co nejvíce lístků za co nejnižší cenu. Potom se nemůžeme divit enormnímu zájmu,“ prohlásil.

Ti, kteří se nakonec trpělivě proklikali a žádost o vstupenky přes web úspěšně odeslali, ještě vůbec nemají vyhráno. Zatím se jedná pouze o žádost o lístky. Ty, kteří nakonec byli přes odpor serveru úspěšní, budou organizátoři ještě kontaktovat kvůli potvrzení zájmu.

Autor: map
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!