Seznam.cz posílá k ledu divadelní start-up Sleduj divadlo | E15.cz

Seznam.cz posílá k ledu divadelní start-up Sleduj divadlo

Seznam.cz posílá k ledu divadelní start-up Sleduj divadlo
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: rsc

Daniel Novák

Přesně rok trval výlet vládce českého internetu Seznam.cz na prkna, která znamenají svět. V dubnu 2014 společnost miliardáře Ivo Lukačoviče koupila třicet procent v projektu Sleduj divadlo. Cílem bylo poskytovat divákům divadelní představení on-line. Nyní portál přiznává, že to neklaplo.

“Projekt momentálně tlumíme. Nebyl schopný naplnit původní produktová očekávání,” sdělila serveru E15.cz mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová.

Divadelní projekt počítal s tím, že se za přehraná a stažená představení bude platit. To byl hlavní rozdíl proti internetové televizi Stream.cz, kterou Seznam rovněž provozuje.

“Z velké části umožňujeme zhlédnout hry, které se již v divadlech nehrají. Divadelní soubory mají možnost se takto představit novým divákům, jež by jinak neoslovily,” líčil na webu Novinky.cz při startu projektu jeho ambice manažer Seznamu Marek Nový. Zakladatel projektu Martin Zavadil počítal i s expanzí do zahraničí.

Paradoxní je, že Seznam současně s rozhodnutím o utlumení divadelního start-upu společnost Sleduj divadlo s.r.o. plně ovládl. Původně v ní měl třicet procent, zbytek připadal na Martina Zavadila. K důvodům přesunu podílů se Seznam nevyjádřil.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!