Sezona skvostných rób a kravat je tady

Ples města odstartoval plesovou sezonu. Byl skromnější než dřív.

Straussovým valčíkem zahájil Orchestr Václava Hybše letošní plesovou sezonu v Plzni. Hrál v pátek na plese města, který měl letos podtitul Andělská noc. Ačkoli v doprovodném programu šlápla dramaturgie dvakrát poněkud vedle: vystoupení Lubomíra Brabce a Martina Stránského se na ples nehodila a zcela tu zanikla. Plesová sezona pokračuje tento týden dalšími bály. V sobotu bude Měšťanská beseda svědkem třetího Českoněmeckého plesu, jenž bude tentokrát v pohádkovém stylu.

Lístky do tomboly budou mít podobu Popelčiných oříšků a při odchodu dostane každý malý pohádkový dárek. A protančit střevíce budou mít lidé možnost i o dalších pátcích a sobotách. Kromě toho je třeba na plese právníků budou bavit Petra Janů a Michal David. Na plese Centra Tance se zase podívají na flamenco, Bollywood a další pozoruhodné taneční styly. Zvlášť žhavou atmosféru slibuje 1. Originální latinskoamerický ples, na němž bude hrát Santy y su Marabú ty nejohnivější rytmy Latinské Ameriky.

Stane se tak 5. března. Svůj ples chystají v nadcházejících týdnech i fotbalisté, učitelé, letecká záchranka, politické strany nebo třeba ochotníci z divadla Jezírko či bývalí členové tanečního kroužku manželů Fukarových. Období bálů s sebou ovšem nese i zásadní starost: co na sebe. Pánové to mají jednoduché, oblek s motýlkem či kravatou z módy nevychází. Ale co si mají obléknout dámy, aby nešly v loňském modelu a aby byly „in“? Pohled do sálu při plese města napověděl: velké večerní jsou zpátky, trendy jsou šaty s bohatým zdobením a prim hrají odstíny červené.