Sídlo městské policie v Pardubicích jde do dražby

Budova, ve které sídlí pardubická městská policie, půjde v lednu do dražby. Město objekt v centru Pardubic ale dražit nebude, protože i když se změní vlastník, nájemní smlouva potrvá dál. V budoucnu je ale přesto možné, že se radnice bude muset poohlédnout po jiném místě.

„V nájemní smlouvě je uvedeno, že i když se změní vlastník, městská policie tam zůstane dál v nájmu. Až nájem vyprší, budeme to řešit. Domluvili jsme se, že objekt kupovat nebudeme,“ řekl náměstek primátora Alexandr Krejčíř (ODS). Pokud se najde kupec, bude mít smluvní povinnost městskou policii ponechat jako nájemníka po další tři roky za stejných podmínek jako dosud. Současný nájem činí přes půl milionu korun ročně.

Podle ředitele strážníků Petra Kvaše nemusí policie nutně sídlit v centru města. „Určitě bychom mohli sídlit na dvou místech. Obslužné zázemí, jako jsou například garáže, by nemusely být v centru města. V minulosti se uvažovalo o bývalém objektu univerzity ve Štrossově ulici nebo o areálu kasáren,“ řekl Kvaš. Bytový podnik města Pardubic je v likvidaci a pověřený správce rozprodává jeho majetek. Budova v centru města je jednou z posledních nemovitostí, které dosud ještě nešly do dražby. Dražba se uskuteční 22. ledna. Nejnižší podání je stanoveno na 25 milionů korun, minimální příhoz je 100.000 korun.