Skandální interview se srbským premiérem má hlučnou dohru | E15.cz

Skandální interview se srbským premiérem má hlučnou dohru

Srbský premiér Ivica Dačič s prezidentem Evropské rady Hermanem van Rompuyem
Srbský premiér Ivica Dačič s prezidentem Evropské rady Hermanem van Rompuyem
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hlučnou dohru má v Srbsku kauza provokačního interview premiéra Ivici Dačiče, před nímž v úterý ve studiu zasedla vnadná moderátorka bez kalhotek. Happening natočený skrytou kamerou a odvysílaný stanicí Pink se dostal i na videoserver YouTube, kde ho vidělo už 1,7 milionu lidí. Do věci se ale ve středu vložil srbský svaz novinářů a policejní odbory.

Nezávislý svaz srbských novinářů označil recesistickou akci za „nedůstojnou a nepřijatelnou provokaci“, která popírá standardy seriózní žurnalistiky a může být pokládána za pornografii.

Policejní odboráři vznesli oficiální dotaz ohledně profesní úrovně premiérovy ochranky. Až do zveřejnění skandálního videa prý členové ochranky netušili, jaké ostudě byl předseda vlády během interview vystaven. Jejich nejvyšším šéfem je přitom sám Dačić, který kromě postu předsedy vlády řídí i rezort vnitra.

Sám premiér choulostivou situaci poměrně zdatně zvládl. Když zjistil deficit moderátorčina oděvu, mírně znejistěl, ale pohoršení najevo nedal. Záležitost zatím nijak nekomentoval.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video