Slavnostní koncert. Zeman oslavil sedmé výročí své inaugurace poctou Karlu Gottovi | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Slavnostní koncert. Zeman oslavil sedmé výročí své inaugurace poctou Karlu Gottovi

ČTK

Koncertem v Jízdárně Pražského hradu oslavil prezident Miloš Zeman se svými příznivci sedmé výročí své inaugurace. V proslovu před zahájením koncertu označil Česko za úspěšnou zemi, ve které se dobře žije. Koncert, na který dorazila i polovina členů vlády, včetně premiéra Andreje Babiše, byl koncipován jako pocta zpěváku Karlu Gottovi, který loni zemřel ve věku 80 let.

Miloš Zeman na úvod koncertu prohlásil, že podle průzkumů veřejného mínění je velká většina Čechů spokojena se svým životem. Vyzdvihl v té souvislosti aktuální situaci v zemi. "Žijeme v zemi, kde není problém sehnat práci," řekl Zeman, připomněl také, že Česko má stále stabilní hospodářský růst. "Žijeme v zemi, která má politickou stabilitu, mimo jiné i kvůli dobré spolupráci mezi vládou a prezidentem," dodal.

Na koncert dorazilo několik set hostů. Ze členů vlády přišela kromě premiéra také ministryně spravedlnosti Marie Benešová, ministryně financí Alena Schillerová, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, ministr obrany Lubomír Metnar, ministr životního prostředí Richard Brabec nebo ministryně práce Jana Maláčová. V publiku seděl i ombudsman Stanislav Křeček, bývalý ministr kultury Antonín Staněk nebo předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička.

Prezident Zeman dostal stavební povolení na bungalov v Lánech, na vilu si prý nenašetřil

Koncert byl koncipován jako pocta Gottovi. Zazněly výhradně písně mnohonásobného Zlatého slavíka, zazpívali je Marian Vojtko, Bohuš Matuš a Jan Kopečný. Koncert otevřeli jedním z nejslavnějších Gottových hitů Lady Karneval. Zeman v souvislosti s koncepcí koncertu zopakoval, že Gottovi 28. října udělí in memoriam Řád bílého lva první třídy, nejvyšší český řád.

Proti minulým letům se koncert netradičně uskutečnil v Jízdárně Pražského hradu. Španělský sál, kde se koncerty konaly v minulosti, se opravuje, práce by měly být dokončeny do září.

V Rakousku smetla lavina pětici českých turistů
Letňany miliardáře Sehnala přebraly konkurenčnímu Výstavišti Praha část veletrhů

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!