Sokol žije. Je tu i pro nejmenší | e15.cz

Sokol žije. Je tu i pro nejmenší

Aleš Kubelka

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Seriál týdeníku Sedmička představuje rodičům deset vybraných sportů pro jejich děti. Tentokrát se věnuje sportovní všestrannosti.

Ve zdravém těle zdravý duch – to je heslo spousty lidí, jimž pohyb není cizí. Sportovní všestrannost je možné cvičit v Sokole. Většina lidí si pod Sokolem představí dobový přežitek, fotky agilních staříků na bradlech a přidrzlé úšklebky pubertální mládeže.

„Mám pocit, že naši činnost mnoho lidí zatím nedoceňuje a má Sokol spojený jen se starší generací. V našem oddíle máme skoro tři sta členů a nejpočetnější skupinou jsou děti,“ vyvrací předsudky předsedkyně oddílu TJ Sokol Kolín Dana Kašparová.

V kolínském Sokole nabízí oddíl všestrannosti cvičení hned pro několik věkových skupin nejmladší generace.

„Rádi u nás děti přivítáme. Mohou přijít na kterékoli cvičení, podívat se a samy se rozhodnout, zda by je to bavilo,“ zve Kašparová do kolínské sokolovny v Kmochově ulici. A co taková klasická hodina cvičení v Sokole obnáší?

„Program sestavujeme tak, aby děti bavil a nestal se nudnou stereotypní hodinou, na kterou jdou z povinnosti,“ říká Kašparová.

Další výhodou vstupu do Sokola je nenáročná výbava. Stačí se podívat do šatníku a najít trenýrky, tepláky, tričko a vhodnou sportovní obuv. Roční sokolský poplatek se pohybuje od pětistovky po osm set korun.

„Cílů sokolských cvičení je spousta. Především nám jde o to, aby děti měly radost z pohybu a třeba i navázaly nová přátelství. Myslím, že to jsou hlavní důvody, proč se k nám rodiče se svými potomky rádi vrací,“ říká Kašparová.

INFOSERVIS PRO ZAČÍNAJÍCÍ SOKOLY

Kolín: www.sokolkolin.estranky.cz, telefon 321 723 533
Kutná Hora: telefon 327 512 332. Nymburk: telefon 606 911 991. Poděbrady: www.sokolpodebrady.wz.cz, telefon 325 615 303

Autor: Aleš Kubelka

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video