Sotheby's nabídne „Růžovou hvězdu“ za víc než miliardu | E15.cz

Sotheby's nabídne „Růžovou hvězdu“ za víc než miliardu

Diamant Pink Star
Diamant Pink Star
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Auční síň Sotheby's v Ženevě představila novinářům vzácný růžový diamant, jehož cena se odhaduje na více než 60 milionů dolarů (přes 1,15 miliardy korun). Kámen půjde podle Sotheby's v listopadu do dražby a stane se nejdražším diamantem, jaký se kdy nabízel v aukci.

Diamant o 59,60 karátu a nazvaný Pink Star (růžová hvězda) vykopali v Africe v roce 1999 horníci firmy De Beers, největšího těžaře diamantů podle příjmů na světě. Firma nechala kámen v roce 2003 vybrousit a v roce 2007 ho prodala, uvedla aukční síň. Současného majitele neupřesnila. Dražbu diamantu plánuje na 13. listopadu.

Také aukční síň Christie's dnes oznámila, že v listopadu v Ženevě nabídne zájemcům několik vzácných šperků s diamanty. Dražit se bude například náhrdelník s diamanty a smaragdy v předpokládané hodnotě sedmi až deseti milionů dolarů. Náhrdelník patří podle agentury AFP do cenné sbírky šperků Patino, kterou sestavil bolivijský podnikatel Simón Patiño (1862 - 1947).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.