Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO | E15.cz

Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jsou mladí řemeslníci šikovní a zruční? Středočeši a pražané se o tom mohou přesvědčit na druhém postupovém kole Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO, které proběhne od 17. do 18. února na Výstavišti v Lysé nad Labem při výstavě Stavitel. Celkem se zde utká 26 řemeslníků z 8 škol. Zápolit bude 7 družstev truhlářů a 6 družstev zedníků. Ti nejlepší z nich postoupí do celorepublikového finále, které proběhne v Praze při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH 2012.

Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO upozorňuje na skutečnost, že i přes vysokou poptávku po šikovných řemeslnících, je studentů těchto oborů velmi málo a jejich stav stále klesá. Tomu odpovídá i motto letošního ročníku: „Řemeslníci jsou zkrátka na roztrhání“.

Řemeslo má dlouhodobou perspektivu

Teorie i praxe

I soutěžní kolo v Lysé nad Labem nejprve prověří teoretické znalosti studentů. Poté předvedou budoucí zedníci a truhláři svoje znalosti na praktických úkolech. Pracovat přitom budou jak s různými materiály, tak i technologiemi. Oproti předešlému ročníku si v rámci spolupráce se společností LB Cemix nově vyzkoušejí i nanášení vnějších kontaktních zateplovacích systémů. „Studenti již pochopili, že umístění v soutěži jim dává šanci získat výhodu při hledání zaměstnání,“ uvádí Surmaj jeden z plusů SUSO. „Stejně tak je i příležitostí pro žáky osmých a devátých tříd, kteří se zde mohou seznámit se specifiky jednotlivých povolání a podívat se na řemeslo „naživo.“

Zapojit se mohou i diváci

Cílem SUSO však je i udělat radost. Zahradní podnožky vyrobené studenty oboru truhlář tak potěší děti v Dětském domově Nymburk. V rámci SUSO si však budou moci zasoutěžit i návštěvníci výstavy – v rámci akce proběhne soutěž ve šroubování se společností DeWalt o vstupenku na GRAND PRIX v Brně. Ke zhlédnutí zde bude i exhibice uměleckého zpracování stavebního materiálu designérem Jiřím Ježem, zájemci si mohou vytvořené výrobky zakoupit. S výsledky středočeského kola soutěže veřejnost v sobotu 18. února seznámí patron akce Jan Antonín Duchoslav. Poté bude následovat autogramiáda tohoto populárního herce a moderátora.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video